Суд виніс вирок Олександру Мамаю: п'ять років умовно з іспитовим терміном рік

Про це стало відомо 2 березня з судового засідання ВАКСу у справі «прибиральниць Олександра Мамая».

poltavska-khvilia_xcwi/bf80zBb4R.jpeg

Засідання розпочалось о 14:00. До зали суду прибули Олександр Мамай, екскерівниця «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна, бухгалтер «ІРМ» Оксана Шпіньова, «хатні робітниці» Ольга Кубай та Валентина Кропивна.

Обвинувачувані повідомили, що визнають свою провину і попередньо уклали угоди з прокурором. Олександр Мамай розповів суду, що попросив Татаріну працевлаштувати двох своїх хатніх робітниць. Після цього ексдиректорка ІРМ дала відповідне розпорядження бухгалтерці підприємства. Більш розгорнуті свідчення можна прочитати за посиланням.

poltavska-khvilia_xcwi/mIqERfb4R.jpeg

Адвокат В'ячеслав Делія повідомив суд, що укласти угоди з прокурором було виключно особистим бажанням обвинувачених, без жодного примусу, і попросив суд затвердити.

«У 2021 році я був у відпустці всього чотири дні, а у 2022 році ні одного дня. Коли розпочалося вторгнення, ми займалися ВПО, допомагали ЗСУ. І я морально не міг нарахувати собі премії. Тобто я отримував зарплату під час повномасштабного вторгнення без жодної копійки премії. Що спонукало мене до цієї дії? Я дотепер не можу сам собі дати відповідь. Я прекрасно розумію, що юридично ми зараз знаходимося на судовому засіданні, а морально винен у всьому тільки я», — таким було останнє слово Олександра Мамая на суді.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя оголосила вирок: п'ять років умовно з іспитовим строком один рік. Таким чином ВАКС затвердив угоди, які обвинувачені уклали з прокурором. Олександру Мамаю заборонили обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік. Вирок набирає законної сили після спливу терміну апеляції — через 30 днів.

Нагадаємо, що в червні слідчі спільно з прокуратурою та СБУ викрили службових осіб, які причетні до розтрати понад півмільйона бюджетних коштів. Підозри вручили чотирьом працівникам Інституту розвитку міста (керівниці Тетяні Татаріній, бухгалтеру і двом робітникам).

Слідчі зібрали докази підробки документів, на підставі яких понад рік нараховували зарплату працівникам, які фактично не працювали в організації. На це з бюджету міста витратили понад 570 тисяч гривень.

У лютому ВАКС продовжив слідство до 30 квітня. Після його закінчення Мамая визначили обвинувачуваним, а не свідком.

22 лютого Вищий антикорупційний суд опублікував ухвалу, в якій йдеться, що п'ятеро підозрюваних, зокрема міський голова, уклали угоду про визнання винуватості. Відповідну угоду ВАКС отримав 21 лютого від Офісу Генерального прокурора.

1 березня стало відомо, що Олександр Мамай уклав угоду про визнання винуватості в корупційній справі.

Під час суду міський голова повністю визнав свою провину і в деталях розповів, як вкрав з міського бюджету майже пів мільйона гривень.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • І
    Ігор
    4 бер.
    Як було так і залишилося, чим більшу суму крадеш тим менше за то відповідаєш. Вкрасти державні гроші це як ні що, ні хто не стоїть за державні інтереси, чому тільки рік не може займати подібні посади і що таке умовний термін, якось навіть смішно, чи дико?
    Відповісти