Мамая перевіряють на державному рівні — Парламентська ТСК доручила правоохоронцям розслідувати корупційні справи
На засіданні Тимчасової слідчої комісії ВРУ розглядали можливі зловживання та корупцію мера Полтави та заяви про порушення законодавства міською владою.
Про це повідомив депутат Полтавської міської ради Едуард Волков.
8 лютого у Полтаві працювала Тимчасова слідча група Верховної Ради України. До Парламентської ТСК входили — Сергій Козир, його заступник Сергій Вельможний, члени комісії Руслан Горбенко, Владлен Неклюдов, Юрій Павленко, Максим Ткаченко, Олександр Юрченко. На засіданні розглянули діяльність міської влади і визначили кричущість ситуації.
Депутат Едуард Волков надав правоохоронцям матеріали про можливі злочини, скриншоти закупівель, можливі переплати у закупівлях влади. Також, на засіданні приділили увагу діяльності мера. Розглядали справу про закупівлю тушонки, яка не придатна до вживання, корупцію на прибиранні міста, і закупівлі генераторів завищеними цінами, і справу прибиральниць Мамая. Також розглянули судовий процес міського голови по справі розголошення даних ЗСУ.
Зі слів присутніх, на початку засідання Олександр Мамай намагався віджартовуватись, але народні депутати та правоохоронці не оцінили стендаперський талант міського голови. А на прохання доповісти по справі прибиральниць взагалі сказав, що то його особиста справа.
До засідання долучили й кілька банок тушонки, яку спеціально для проведення ТСК вилучили в 25 школі.
Наразі протоколу засідання комісії немає, однак про деякі доручення відомо з допису Едуарда Волкова, який був доповідачем:
Слідча комісія ВРУ ухвалила кілька доручень:
➡ Державне бюро розслідувань має перевірити правомірність судового розгляду у справі про розголошення Олександром Мамаєм даних щодо ЗСУ. Зокрема, можливі зв'язки між головою Полтавської громади та суддями під час вибору запобіжного заходу та вирішення питання про відсторонення від посади за клопотанням прокуратури та СБУ. Після перевірки ДБР матиме звернутися до Вищої ради правосуддя;
➡ Знайти юридичний механізм для повторного подання для обрання запобіжного заходу міському голові Мамаю;
➡ Доручили СБУ, прокуратурі та ДБР внести викладені в заяві факти зловживань до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
➡ Зареєструвати кримінальне провадженя за фактом ненадання Полтавською міською радою на запити слідчої групи щодо отримання документів та перешкоджання діяльності народних депутатів України.
Також, за словами Волкова, всі справи полтавського міського голови мають передати під особистий контроль Міністра МВС та голови Служби Безпеки України.
Нагадаємо, Полтаві «дали місяць» на розв'язання проблеми з імперськими пам'ятниками.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.