Мамонт і будівельники: як реставрують Полтавський краєзнавчий музей (фото, відео)

У Полтавському краєзнавчому музеї триває реставрація. Роботи почали ще у вересні й триватимуть вони у наступному році. Будівельники монтують систему вентиляції, опалення, безпеки та оновлюють зали, а також дах будівлі.

Сьогодні в Полтавському краєзнавчому музеї шумно: десятки будівельників третій місяць працюють над відновленням одного із найпопулярніших культсховища області.

Вестибюль
Другий поверх музею

Усі зали музею вкриті плівкою, яка водночас покрита шаром пилу. У найбільшій кімнаті музею — залі урочистостей — будівельники працюють над заміною підлоги і ремонтом стін. Інші робітники працюють на риштуваннях – вони відновлюють живопис на стінах.

Заміна підлоги в залі

Побачивши журналістів один із реставраторів спускається з риштувань. Його звати Сергій Баяндін і він з кінця 80-тих працював в «Укрреставрації». Сергій реставрує не один, а зі своїм сином, який за фахом архітектор.

«Проводимо роботи по реставрації монументального розпису інтер’єрів музею. Це стосується інтер’єру залу урочистостей і центрального вестибюля. Обсяг роботи дуже великий. Тут треба реставрувати більш як 500 метрів. Ще десь 250 метрів треба реставрувати у вестибюлі», — розповідає Сергій Баяндін, який стоїть у чорній кофтині з плямами від фарби.
Сергій Баяндін на риштуваннях

Сергій каже, що поки тривають підготовчі роботи: укріплюють тинькування, наносять ґрунтовку.

«Спочатку зробили фотофіксацію. Зняли кальки. Це малюнки на прозорому папері. Кольори підбираємо коли ще не збили ці ділянки. Кожен колір має свій номер», — пояснює Сергій.

Після огляду зали урочистостей переходимо до санвузлів. У невеличких приміщеннях будівельники укладають цеглу.

«Після завершення реставрації кількість вбиралень збільшиться. Також санвузли облаштують для людей з інвалідністю», — коментує заступниця директора музею з розвитку та утримання Катерина Бабіч.
Цегла в санвузлі

Нині в музеї майже відсутні будь-які експонати. Можна побачити лише «запакованого» у каркас та плівку скелет мамонта та опудало кабана. Інші ж цікавинки музею перевезли у фонди.

«Постійно питають про мамонта. З ним усе гаразд. Він упакований у каркас», — розповідає заступниця.
Мамонт схований у каркас
Мамонт схований у каркас
Експозиції вкрили плівкою, аби на них не потрапляв пил
Експозиції вкрили плівкою, аби на них не потрапляв пил
Експозиції вкрили плівкою, аби на них не потрапляв пил

Реставрацію музею планують завершити у 2022 році. Однак, чи зможуть полтавці потрапити туди до офіційного завершення робіт — поки не відомо.

«Ремонтно-реставраційні роботи поширюються від цоколю, на три поверхи, й до горища. Музей не зупинив свою роботу. Намагаємося виходити із заходами за межі музею», — каже пані Катерина.
Робітники монтують нове електрообладнання
Ремонт даху Краєзнавчого музею

Нагадаємо, що наразі краєзнавчий музей закритий на ремонт. Вартість реставрації сягає понад 100 млн грн.

Додамо, що у фондах музею зберігають понад 300 тис. предметів. Нещодавно до музею передали зірку Сердючки.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Відео"