Медогляд у Полтаві: доведеться викласти кругленьку суму
На сьогодні медогляд — обов’язкова умова для вступу у деякі університети, при оформленні на роботу для низки спеціальностей чи то для отримання певних документів (водійські права, дозвіл на володіння зброєю тощо). Вважається, що отримання довідки про проходження медобстеження — це довга і складна процедура, із чергами та нервами. Тому багато хто шукають обхідні шляхи і вважають за краще заплатити, аніж витрачати час.
Сьогодні кореспондентка «Полтавської хвилі» перевірила, скільки ж дійсно часу займає медогляд та яку суму доведеться витратити у державних установах. І чи дійсно це так складно.
Уточнення: кореспондентка «Полтавської Хвилі» проходила обстеження, необхідні для отримання водійських прав. Це огляд у психоневрологічному й наркологічному диспансері та загальний медогляд.
Крок 1. Наркодиспансер
Більшість медустанов у Полтаві починають працювати з 8:00 ранку. Саме тому, рівно о восьмій Ярослава Фоніна вже чекала під дверима реєстратури у Полтавському наркологічному диспансері. Це невеликий будинок на вул. Сковороди, 35. Будівля диспансеру — старенька, але доволі доглянута територія.
У реєстратурі — дві співробітниці. Поки одна спілкується із відвідувачем, інша — допомагає оформлювати бланки та переносить необхідну інформацію у базу лікарні. Кожного відвідувача просять надати паспорт і додаток до нього. Далі — дають необхідні бланки, де треба вказати ім'я, прізвище, по-батькові, поставити підпис і дату. Після цього — оплатити бланк (6 гривень) та сам аналіз (90 гривень).
Опісля цього відвідувача направляють у маніпуляційний кабінет — «перші двері направо». Це світла кімната з великим вікном, біля якого стоїть стільчик та підставка під руку. Справа від нього знаходиться столик із необхідним приладдям, як-то штатив із пробірками для зібраного матеріалу, джгут тощо.
Лікарка — світловолоса дівчина, у масці та гумових рукавичках. Питає, чи не вживала алкоголь протягом останніх двох тижнів. Після ствердної відповіді, уточнила, якої якості були напої і у якій кількості.
Після цього, перетисла ліву руку джгутом і ввела голку зі шприцом. Сказала, дивитися не на процес, а в інший бік, на стіну.
Процедура зовсім безболісна, триває кілька секунд. Виконувати її слід натщесерце, кілька днів перед нею не варто вживати алкоголь, три години не слід палити.
Якщо все добре, то наступний крок — лекція у Медичному центрі Учбово-інформаційно лікувальному центрі з проблем алкоголю та наркотиків. Лише із сертифікатом про її проходження можна отримати сертифікат від нарколога.
Крок 2. Психоневрологічний диспансер
Оскільки пройти лекцію можна в будь-який час, а в психдиспансер через черги краще потрапити зранку – одразу прямуємо до останнього.
Полтавський обласний психоневрологічний диспансер знаходиться за адресою Зигіна, 3. Зазвичай, на отримання довідок там вишиковуються величезні черги. Проте цього разу, 11 серпня, у дворі не було нікого.
Як виявилося, психоневрологічний диспансер ще в травні, через карантин тимчасово припинив видачу медичних довідок.
Працівники медзакладу порадили звернутися у ПП «Заклад з надання психіатричної допомоги» на вул. Соборності, 50. Час роботи — з 8:00 до 18:00. Заклад надає послуги психіатра, нарколога, невролога, логопеда тощо.
У цьому медцентрі теж не було черг. Там, в одному кабінеті розташували і реєстратуру, і видачу довідок. Повторюємо всю процедуру з пред'явленням документів — паспорт, додаток до нього, військовий квиток (для чоловіків) і отримуємо реквізити на оплату послуг.
Довідка від психіатра обійшлася у 262 гривні. При цьому, оформили її одразу після передачі квитанції про оплату тут же в реєстратурі.
Відтак весь процес отримання сертифікату зайняв хвилин 20.
Крок 3. Лекція
Руки в ноги — біжимо на лекцію в Учбово-інформаційно лікувальний центр з проблем алкоголю та наркотиків на вул. Сковороди, 17. Тут працюють — з 9:30 до 16:00, тільки по буднях. Тут проводять не тільки лекції, а й медогляд для водіїв.
Відвідувачів зустрічає чорний кіт, який безперешкодно ходить кабінетами, або ж лежить на підлозі у коридорі.
Одразу за вхідними дверима ви опиняєтесь у вузькому коридорі з розгалуженнями: праворуч — кабінет для медогляду, а прямо — каса та лекційна.
Лекція загалом триває дві з половиною години, проте є можливість «відкосити», просто оплативши її проходження. Цінник фіксований — сплачуєш 60 гривень, отримуєш свідоцтво про проходження. І вже із ним знову летимо на Сковороди, 35, де, нарешті в лікаря-нарколога забираємо, так званий, наркосертифікат. З цим документом знову біжимо на медогляд.
За медогляд треба платити окремо. Вартість — 200 гривень. Як виявилося, тут же можна було отримати й довідку від психіатра. Вартість — 100 гривень.
Медогляд, який проводять в обов’язковому порядку, триває близько 15-20 хвилин.
Із собою треба мати:
- паспорт та додаток для нього;
- 2 фотокартки розміром 3х4 (для довідки);
- наркосертифікат (можна донести після отримання);
- психосертифікат (можна донести після отримання);
- посвідчення про проходження медичної підготовки;
- жінки мають принести із собою довідку від гінеколога;
- чек про оплату медогляду.
Під час обстеження роблять кардіограму, перевіряють зір, слух та сприйняття кольору.
Після надання документів та проходження медогляду ви нарешті можете отримати меддовідку.
Замість висновків
Загалом, у Полтаві отримати довідку можна відносно швидко. На це у вас піде (враховуючи час на очікування та дорогу) близько 3-4 годин.
За медогляд полтавцю доведеться викласти від 500 до 618 гривень.
Для декого проходження медогляду принципова позиція — так само як і для редакції «Полтавської Хвилі». Утім ми не могли не поцікавитись, чи існують альтернативні способи отримати заповітний документ.
«Узагалі не проходив медогляд, — говорить нам на умовах анонімності наш співрозмовник, який нещодавно саме складав іспити з водіння. — У автошколі нам одразу запропонували "пришвидшити" цей процес. Тож ми заплатили по 400 гривень, і аж до іспиту вже не думали про це взагалі. Перед іспитом отримали готові документи».
Ми також промоніторили кілька сайтів з надання різноманітних послуг. Однак серед інших, як то: перукарські, грумерські, ремонту, прибирання чи кур'єрської доставки, є й пропозиції у стислі терміни без участі людини оформити необхідні довідки. Схожі пропозиції є й у пабліках та групах у соцмережах. Загалом продавці на «чорному» медринку мають однакову таксу.
Придбати готові документи можна по 250 гривень за один сертифікат.