МОН намагатиметься зберегти школи для дітей з особливими освітніми потребами

Україні необхідно зберегти існування в регіонах спеціальних закладів для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Про це заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, діти, які за своїми психофізичними особливостями не можуть навчатися в інклюзивних класах та потребують особливої підтримки, не можуть бути позбавлені права на освіту.

Через те, міністерство освіти і науки у разі порушення прав дітей з особливими освітніми потребами на освіту освітнє відомство не погоджуватиме рішень щодо реорганізації чи ліквідації таких закладів.

Одне зі стратегічних завдань освітніх реформ – забезпечити право на якісну освіту дітям з особливими освітніми потребами, тим більше, коли йдеться про специфічну організацію освітнього процесу та надання високоспеціалізованих комплексних послуг, – зазначає міністр.

Також міністр освіти і наука нагадав про закон, прийнятий у квітні 2021 року.

Згідно з його положеннями відбувається оптимізація мережі спеціальних шкіл задля створення нових можливостей для дітей, які потребують індивідуального підходу в навчанні.

МОН та я особисто підтримуємо депутатську ініціативу щодо моніторингу ситуації з реалізації згаданого закону на місцях. Ми наполягаємо на необхідності зважених підходів засновників до оптимізації мережі таких шкіл, а особливо, коли йдеться не просто про утримання закладів, а про право дитини на освіту, – підкреслив Сергій Шкарлет.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар