МОН сприятиме передачі закладів профосвіти громадам

МОН виступає за те, аби прискорити передачу закладів професійної освіти на місцевий рівень.

На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові у Хмельницькому 3 червня 2021 року, повідомили в пресслужбі Міносвіти.

«Зараз в Україні працює 708 закладів професійної освіти. Процеси передачі розпочалися ще у 2016 році та стосуються 635 закладів. При цьому пакети документів до МОН подали менше половини з них (понад 280). Решта просто не має необхідних документів на будівлі та споруди або кадастрових номерів на землю, де розміщується це майно. Стратегічними документами МОН передбачається передача управління та фінансування закладів професійної освіти на місцевий рівень. Отже, маючи чітко визначене завдання, я не даватиму оцінок попереднім управлінцям, а лише констатую, що в питаннях держмайна закладів освіти потрібно навести лад. Зараз там повний хаос», зазначив Міністр.

Президент України доручив Кабінету Міністрів України опрацювати питання щодо передачі державних закладів професійної освіти в комунальну власність, забезпечення видатків на оформлення відповідних правовстановлюючих документів.

«Тож ми опрацювали та надіслали відповідні зауваження й рекомендації 12 областям. Найближчими днями опрацюємо з рештою областей. Це непроста робота. Механізм підготовки документів на передачу майна розміщено на сайті МОН. Ми відкриті до співпраці з місцевою владою в цьому питанні, наші дії самі говорять про це», підкреслив Сергій Шкарлет.

Міністр також розповів, що у середу на засіданні Уряду прийняли розпорядження про передачу низки закладів профтехосвіти з державної власності у власність територіальних громад.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар