На допомогу хворим на ВІЛ/СНІД мешканцям Полтавщини виділять 2 млн гривень
На послуги догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ у Полтавській області, планують витратити 2 мільйони 65 тисяч гривень.
Замовник послуг – Центр громадського здоров’я МОЗ, повідомили на сайті Prozorro.
Допомога хворим буде організована у двох напрямах. Перший напрямок: формування прихильності до лікування ВІЛ та утримання під медичним наглядом. Ним зможуть скористатися пацієнти з ВІЛ-інфекцією, які:
- мають підтверджений ВІЛ-статус та не отримують АРТ (Антиретровірусна терапія);
- перебувають на обліку та не отримують АРТ;
- перебувають під диспансерним наглядом, яким призначено АРТ протягом останнього місяця;
- перервали/відмовились від АРТ та/або були втрачені з-під медичного нагляду;
- отримують АРТ, але мають ризик переривання лікування та/або не дотримуються режиму лікування.
Пацієнтів триматимуть під медичним наглядом, аби ті своєчасно приймали антиретровірусні препарати та мали регулярну диспансеризацію, психотерапію.
Другий напрямок роботи створений для залучення людей, які вживають наркотики ін’єкційно до надання медичної допомоги у зв’язку з ВІЛ. Їм допомагатимуть:
- формувати прихильність до медичних послуг, пов’язаних з ВІЛ та диспансеризації,
- знизити рівень ризикованої поведінки і передачі ВІЛ, вірусних гепатитів В та С та ІПСШ, що пов’язані з вживанням наркотичних засобів ін’єкційним шляхом та незахищеними статевими контактами;
- брати участь у індивідуальних психотерапіях.
Відповідні послуги можна буде отримати у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах.
Нагадаємо, що пару місяців тому на своїй сторінці депутат Полтавської облради Олег Хардін у соцмережі Facebook повідомив про закриття відділення паліативної допомоги з палатою інтенсивної терапії КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» у Полтаві. Тоді лікарям запропонували вакантні посади. Наприклад, лікарю-анестезіологу – роботу архіваріуса або прибиральника території. Останній день роботи відділення був 29 грудня.