На Лохвиччині представили переможців конкурсу екологічних ініціатив
7 червня, робоча група визначила переможців конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2021 року.
Обрали по 7 проєктів-переможців із сільських та селищних рад та 27 проєктів-переможців із міських рад. по 7 проєктів-переможців із сільських та селищних рад та 27 проєктів-переможців із міських рад.
Серед трьох громад колишнього Лохвицького району перемогу отримали сім проєктів Лохвицької міської територіальної громади: «Поборемо стихійні звалища», «Екопарк «Ботанік» (обидва проєкти будуть профінансовані в розмірі 50 тис грн кожний), “Безпілотні апарати на варті екологічної безпеки» (45 тис. грн), «ЕКОПАРК «ЛІСОВА КАЗКА» (50 тис грн), «Екологічна стежка в Лучанському парку» (50 тис грн), «Відродження існуючого ставка в селі Погарщина» (50 тис грн), «Центральний ставок в с.Токарі – естетична окраса села!» (50 тис грн).
«Цього року за проєкти віддали понад 48 тисяч голосів. Це рекордна кількість голосів по всім нашим проєктам. Загалом з бюджету виділено 2 млн грн. На проєкти міських рад — 1 млн 343 тис. грн. На проєкти сільських та селищних рад 656 тис. грн ділиться навпіл. В рейтингу враховано ваговий коефіцієнт по кількості населення. Щоб урівняти можливості всіх», – розповіла заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради, секретар робочої групи Олеся Дроботенко.
«Фінансування проєктів-переможців відбувається з розрахунку на кількість населення, що проживає на тій території. Вперше за історію цього конкурсу, міста подали чимало проєктів. Попередні роки міста не досить активно брали участь в екоініціативах. Із 45 громад, які подавали проєкти, 17 стали переможцями. Цього року вперше подані проєкти розподіляли на три списки: по сільським, селищним та міським радам. Всі пропозиції громад робоча група врахує при проведенні наступних конкурсів. Якщо переможці нададуть підтвердження на фінансування свого проєкту, то він залишається серед переможців. Якщо ж ні, то для реалізації братимуть наступний у рейтинговому списку проєкт. Громади до кінця року мають реалізувати ці екоініціативи», – резюмувала Олеся Дроботенко.
«4 роки ми, фактично, проводили конкурс для громад з сільським населенням. Міські громади ні теоретично, ні практично не могли конкурувати з активністю сіл та селищ. Чомусь, на той час, ніхто не ставив під сумнів правильність обраного шляху. У 2021 році ми вирішили простимулювати міські громади, на території яких проживає значна кількість населення області. Що тут поганого? Взагалі, головне завдання конкурсу – впровадження аналогічного бюджету участі на територіях громад. То, де вони, ці конкурси? Мене звинувачують у відсутності прозорості та чесності конкурсу! Я відповім – якби так, було б простіше залишити паперовий варіант, щоб громади могли вдосталь «накопіювати» документів з паспортними даними людей, контрі, наче б то, проголосували (типу, сарказм). Конкурс – унікальних для держави, бо у форматі регіону він проводиться виключно у Полтавській області! В ньому неможливо «випрацювати» якусь сталу аксіому. А чому ніхто, окрім мене, не обурювався правилами Всеукраїнського Громадського бюджету, з його «драконівськими» правилами – хто більше набрав голосів, той переможець!? Логічно, переміг Кременчук. Якщо чесно, я задоволений, що ми маємо зворотній зв’язок від громад по цьому конкурсу! Значить механізм працює! І усі ми – частина цього механізму! Не помиляється той, хто нічого не робить!», – прокоментував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.