На Полтавщині переселенка відкрила бізнес для допомоги військовим і волонтерам (відео)

В Оржиці підприємниця Тетяна Чернікова відновила власний бізнес з виробництва крафтової консервації в реторт-пакетах.

Це вже друга релокація бізнесу для Тетяни Чернікової. Раніше її підприємство функціонувало у Донецьку. Потім довелося переїхати до Харкова. Там бізнес проіснував чотири роки: вирощували салатну зелень та мали власне тепличне господарство. Від початку повномасштабного вторгнення родина ще два тижні залишалася у місті, волонтерили на кухні, роздавали місцевим власну продукцію.

«Ми не змогли залишатися надалі, адже в мене малі діти і мама. Їм було страшно. Нам запропонували будинок в Оржиці і ми переїхали сюди. Приїхавши почали шукати, що можна робити тут, як можна працювати. Дізналися, що тут є великий попит на роботу, є велика сировинна база і є з чим працювати», — говорить підприємиця Тетяна Чернікова.

Спершу Чернікова хотіла виготовляти продукти із зелені: соуси, пасти, заправки для салатів. Проте, від цієї ідеї відмовилася. Говорить, що така продукція наразі не на часі:

«Потрібно зараз те, чим нагодувати наших хлопців, наших захисників. Тому знайшли такий варіант — продукцію в реторт-упаковці, бо вона тривалого зберігання. Вона смачна і можна нагодувати людей, які знаходяться в зонах активних військових дій, де немає світла, газу, води».

Переїхавши до Оржиці підприємниця почала шукати робоче місце. Були певні вимоги до приміщення, щоб розмістити все обладнання, що залишилося.

«Нам показали ті приміщення, які були у комунальній власності або у підприємців. Ми знайшли таке приміщення, яке нас задовольнило, підійшло по параметрах».

Наразі в Оржиці Чернікова виробляє різні страви національної кухні: тушкована капуста, голубці, овочеву ікру, вареники. Усе запаковують у спеціальні реторт-пакети, у яких їжа зберігається довше, ніж зазвичай. Також в асортименті є солодощі, печиво, джеми.

«Зазвичай вареники мають термін зберігання три доби, а завдяки тому, що ми використовуємо харчовий газ, то термін зберігання збільшується до 12 діб. Після вакуумування можна вдома відкрити і одразу їсти. Вони такі ж пухкі, ніжні як щойно приготовані».

Усю продукцію виготовляють завдяки грантовій підтримці. За словами Чернікової, перше обладнання отримали від проєкту USAID, а згодом почали підтримувати інші фонди.

«Багато організацій зацікавлені в тому, щоб підтримати саме українських підприємців. Тому треба користуватися цими можливостями якнайбільше».

Надалі підприємиця планує запровадити систему харчової безпеки, щоб продавати продукцію в супермаркетах. Ще в майбутніх планах є експортувати страви за кордон.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь
Віталій Улибін
Станіслав Пантелей

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар