Найкращі рецепти літніх супів
Літо – спекотна пора. На кухні стояти не дуже хочеться, як і їсти гарячі страви. Але існує велика кількість холодних страв, які смакують влітку. «Полтавська хвиля» розповість вам про них.
Рецепт 1. Окрошка або Холодний борщ
Слово «окрошка» пішло від дієслова «кришити» і, найцікавіше, до початку ХХ століття цю страву так ніхто не називав.
- ковбаса або варене м’ясо;
- свіжий огірок;
- варені яйця;
- свіжа зелень;
- майонез або сметана;
- квас або кефір, або вода для заправки.
До речі, окрошка грає новим смаком, якщо у неї додати помідор.
Дрібно ріжемо зелень, посипаємо сіллю, щоб вона дала сік. Ріжемо огірок, ковбасу або відварене м’ясо, зварені круто яйця на приблизно однакові шматки. Перемішуємо все. Додаємо майонез або сметану за смаком, ретельно перемішуємо. Заправляємо цією сумішшю окрошку. Перед подачею додаємо кефір або квас.
Рецепт 2. Бурячник
- вода – 2 л;
- буряк – 500 г;
- свіжі огірки – 2 шт;
- варена картопля – 2 шт;
- зелена цибуля – 75 г;
- яйця – 2 шт;
- сметана – 0.5 мл;
- сіль за смаком;
Буряк очистити, нарізати маленькими кубиками, покласти у каструлю, залити водою, і поставити варити на 20-30 хв. Готовий буряковий відвар процідити і охолодити. Буряк покласти у каструлю, додати варену картоплю і огірки, нарізані кубиками, рублене яйце і дрібно нарізану зелену цибулю.Залити буряковим відваром, додати сметану і розмішати. Посипати нарізаною зеленню петрушки або кропу.
Рецепт 3. Кабачковий крем-суп
- 2 ст. ложки олії;
- 1–2 зубці часнику;
- 1 цибулина;
- 1 морквина;
- 2 картоплини;
- 4–5 молодих кабачків;
- сметана.
Цибулю та часник почистити і подрібнити. Кабачки нарізати кружальцями, чверть відкласти. Картоплю нарізати невеликими шматочками. У каструлі з розігрітим маслом обсмажити цибулю, додати часник, картоплю, кабачки, моркву і тушкувати 5 хвилин. Влити бульйон, довести до кипіння, варити 15 хвилин на середньому вогні. Зняти крем-суп з плити. Суміш подрібнити блендером до однорідності, додати сметану, посолити та поперчити.
Рецепт 4. Ґаспачо
- томати – 500 г;
- огірки – 250 г;
- червоний болгарський перець – 200 г;
- ріпчаста цибуля – 100 г;
- часник – 1 зубчик;
- перець чілі – 1/2 шт;
- лимонний сік – 30 мл;
- томатний сік – 200 мл;
- олія – 60 мл;
- солодке яблуко – 100 г;
- батон – 80 г;
- сіль, перець – за смаком.
З болгарського перцю зрізаємо плодоніжки й очищаємо його від насіння. Викладаємо частини перцю зовнішньою стороною на розпечену сковорідку і обвуглюємо. Прибираємо з вогню та накриваємо сковорідку кришкою. Охолоджуємо. Знімаємо з перцю шкірку і нарізаємо шматочками. Помідори і огірки також очищаємо від шкірки. Почищені яблука, цибулю, часник та перець чілі нарізаємо довільними шматочками. Додаємо масло, лимонний і томатний соки. Подрібнюємо все блендером. Зрізаємо скоринку зі шматочків батона. М’якіть додаємо до гаспачо разом із сіллю і перцем. Ще раз подрібнюємо. Накриваємо каструлю кришкою і ставимо у холодильник мінімум на півгодини, максимум – на ніч.
Рецепт 5. Таратор
- огірок (великий) – 1 шт;
- кефір – 1 склянка;
- газована мінералка – 1 склянка;
- олія – 1 ст. л;
- кріп – пів пучка;
- часник – 2 зубчики;
- сіль – за смаком;
- горіхи – 2 ст. л.
Огірок тремо на дрібну тертушку та віджимаємо з них сік. Часник пропускаємо через прес, додаємо сіль, перець, олію, все добре перетираємо. Кефір збиваємо із мінеральною водою, додаємо віджаті огірки, часникову заправку та дрібно нарізаний кріп. Розмішуємо та ставимо у холодильник мінімум на 2 години. Горіхи подрібнити блендером або розтерти у ступці. Додати їх у таратор перед подачею.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.