«Навіть у центрі тротуари розвалені» — Полтава очима туриста

На офіційному сайті міської ради Полтави пишуть:

«Місто докладає значних зусиль для розвитку та покращення туристичної інфраструктури: готельного сервісу, системи послуг, громадського транспорту, створення привабливої інвестиційної атмосфери. Незабутні враження від знайомства з творчістю театральних і музичних колективів міста, з його музеями, мальовничими краєвидами – вам гарантовані. Завітайте до Полтави, відчуйте щирість і гостинність полтавців, і ваші серця назавжди проникнуться любов'ю до нашого прекрасного міста».

Водночас у соцмережах полтавці рекомендують цікавим туристам не їхати в Полтаву. Мовляв, дивитися тут немає на що. Історичні місця занедбані. Жодних розваг немає.

То хто ж має рацію — міськрада чи жителі? Ми дізналися, коли поспілкувалися з гостем міста — киянином паном Богданом. Обирали ми його не випадково — пан Богдан опублікував пост у соцмережах, де розповів про те, як він Полтавою мандрував.

А ми зателефонували йому, аби дізнатися деталі.

Фото: з фейсбук Богдан Лепявко

Чим вас зацікавила Полтава? Чому сюди приїхали?

Взагалі я всі українські міста об'їздив. І в Полтаві не вперше. Але зараз відкриваю для себе місто по-новому. Після народження дитини ми з родиною вирішили випробувати на власній шкурі як-то воно, бути активним туристом, який перед собою котить візочок. Обирали ми між Вінницею і Полтавою. Позаяк у Вінниці були відносно недавно, тому і вирішили мандрувати до Полтави.

Перш за все сфотографувалися біля пам’ятника свині. Бо це уже загальнонаціональний мем.

На ваш погляд, чим Полтава цікава для туриста?

У вас цікаві заклади. Ми відвідали Шкварку, Галушку та Комору. Галушки дуже смачні. Сподобалися тролейбуси — з дитиною їздити зручно. Цікавим здався кільцевий маршрут автобуса. Але були здивовані тим, що після 22 транспорт не ходить.

Дуже хотіли потрапити в музеї. Але з візочком — це екстремально. Не так просто заїхати на пандуси. Здається, вони зроблені для галочки, а не для користування.

Що ви знали про Полтаву до відвідин?

Знав, що це давнє козацьке місто. Багато особистостей відомих у місті жило. Цікава архітектура та давня історія.

Взагалі історією, на мою думку, Полтава абсолютно не поступається Львову та Івано-Франківську. Але з туризмом тут точно гірше. У вас цікава архітектура, природа, є що поїсти — галушки, вареники. Але саме місто не доглянуте.

Так само не вистачає догляду за тротуарами і пішохідними зонами. Златомісто ми обходили. Там просто не реально спустити візочок.

Які проблеми міста впали в око?

Пішохідна інфраструктура і безбар'єрність рівня тричі пробите дно. Навіть у центрі тротуари розвалені, при цьому асфальт на дорогах свіжий. Скрізь є якісь сходи, бордюри, канавки, підвищення/зниження. Навіть на абсолютно рівних поверхнях! Від існування деяких рішень просто вибухає мозок — для чого?!!! А там, де якісь подоби пандусів є — то краще їх би вже не було зовсім. Підземні переходи жахливі, наявними там пандусами скористатися проблематично або й взагалі неможливо (впираються в забарикадовані двері, наприклад). На деяких світлофорах відсутні пішохідні секції — тобто так, перехід є, розмітка є, але щоб дізнатися коли можна перейти — треба шукати автомобільний світлофор, і не завжди очевидно на який з них дивитись. Такого я в Україні взагалі ніде не пригадую, якщо чесно. Ну і фази у цих світлофорів просто негуманні. Переміщення тут з дитячим візком, навіть після Києва — вражаюче. А в окремих місцях переходи просто відсутні. Будь-які. Отак — доволі жваві перехрестя без пішохідних переходів, люди перебігають вулиці.

Що ви як житель іншого міста чули про Полтаву сучасну?

Знаю про Кадетський, що він у аварійному стані. Часто у новинах про це чую. Ну і про мера вашого чув. Що його обирають, а потім скидають. Але потім знову обирають. Якщо говорити про культурну складову, то на думку приходить лише Сорочинська ярмарка. Все.

Ми звернулися за коментарем до начальника відділу туризму Віталія Павлова. Попросили його розповісти, що конкретно робиться для того, аби Полтава ставала туристично привабливою.

«Цьогоріч на наш відділ виділили 800 тисяч гривень. Сума не велика. Та й в період пандемії розвивати туристичний напрямок не просто. Ми зосередили свою роботу на посилення матеріально-технічного забезпечення музеїв. Ми розробили аудіоекскурсії для іншомовних туристів. Наразі встановлюємо інформаційно-сенсорні кіоски у комунальних закладах. У Музеї Короленка впроваджуємо доповнену реальність у трьох кімнатах. На це закладено 180 тис грн. Окрім того ми встановили 30 велопарковок біля музеїв та спортивних майданчиках. Ще за виділені на Департамент кошти ми робимо костюми для тематичних екскурсій. Коли група людей приходить до музею — до них виходить науковий працівник, одягнений в костюм, який носив Котляревський. Це ефектно. Минулого року ми пошили такі костюми для музею Панаса Мирного, цього року — Котляревського, на наступний будемо відшивати Короленка».

Чи можна стверджувати, що люди, які їдуть в Полтаву відвідують тільки музеї? Дороги, тротуари, парки, кафе та розважальні заклади — все це формує обличчя міста. По всьому світу туризм є одним із основних бюджетоутворювальних факторів. Утім Полтаві над розвитком туристичної привабливості ще потрібно попрацювати. І навряд чи це можливо зробити за ті кошти, які сьогодні виділяє міська влада.

Водночас варто взяти до уваги ще й той факт, що таке явище як замилене око не чуже полтавцям. Почасти ми не помічаємо всіх переваг та краси нашого міста просто через те, що звикли бачити його щодня. Тож треба пам'ятати, що всі ми своїм ставленням до туристів і власне до Полтави також формуємо привабливість нашого міста. Адже не дарма щороку тисячі туристів залишають про Полтаву позитивні відгуки у соцмережах, а ціла низка телепроектів називає нас чи ненайкращим туристичним містом, а один із тревел блогерів взагалі поставив на перше місце по країні.

На останок додаємо резюме ведучого телепрограми «Вдома краще» Євгена Синельникова, який після відвідин Полтави ще довго з захопленням відгукувався про наше місто.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"