Нові вимоги до дитячих таборів літнього відпочинку

МОЗ оновили вимоги до літніх дитячих таборів.

Нові правила затверджені у постанові головного санітарного лікаря від 8 червня 2021 року. Зокрема у МОЗ рекомендують таборам приймати дітей, які проживають в межах регіону, де розташований заклад. Крім того, будуть діяти обмеження щодо відвідування батьків, використання рушників та м’яких іграшок.

У літні табори прийматимуть дітей, які попередньо пройшли медичний огляд та отримали довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими (форма № 079/о). Вона має бути видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

До закладу не прийматимуть дітей, у яких при прийомі була виявлена підвищена температура тіла 37,2 ºС. Якщо у дитини буде виявлена температура або ознаки респіраторного захворювання під час відпочинку, її ізолюють та попередять батьків. Розміщення в кімнатах буде здійснюватися з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину.

Крім того, повинна бути забезпечена дистанція між спальними місцями.

Для організації харчування заклади також повинні розробити адаптивний графік, щоб уникнути скупчення дітей. Транспортування дітей до закладу може здійснюватися організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Крім того, дітей можуть привести батьки власним автомобілем.

Перед посадкою перевізник повинен провести температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, що їх супроводжують. Якщо в когось з них виявлено температуру тіла понад 37,2 ºС або ознаки респіраторних захворювань, їх не можна допускати до перевезення. При перевезенні повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між водієм та пасажирами не менше 1 метра, або наявність фізичних бар’єрів.

Всі члени екіпажу мають використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Якщо мова йде про подорож залізничним транспортом, то у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар