Україна чи закордон: де краще відпочити (ФОТО)
У 2021 році 48% українців планують відпочивати поза домом. 23% не мають можливості взагалі кудись поїхати.
Такі результати показало опитування від Київського міжнародного інституту соціології. Усього опитали 2007 респондентів. У дослідженні виявили, що близько 48% українців у червні планували відпочивати поза домом.
- На першому місці за популярністю, як і рік тому – відпочинок у Карпатах та інших місцях України (18,8%);
- На другому – відпочинок на дачах та заміських будинках (11,3%);
- Третє місце займає відпочинок за кордоном 9,2%;
- До Криму, як і рік тому, планує їхати 1% опитаних українців.
Як показує опитування, українці надають перевагу відпочинку в межах країни. Зазвичай, такий вибір обумовлений тим, що відпочинок в Україні вважається більш дешевим та доступнішим. Особливо це стосується родин із маленькими дітьми.
Разом із туристичною операторкою Іриною Руденко кореспондентка «Полтавської Хвилі» спробувала розібратися, чи дійсно відпочинок за кордоном такий вже дорогий та недоступний? І куди краще всього поїхати, якщо ви зібралися на море?
Відпочинок в Україні
Насправді зараз відпочинок в Україні коштує не так вже і дешево. Двохкімнатний готельний номер у Кирилівці вартує 1500 гривень за добу. У вартість не входить харчування. Фактично за таку ціну пропонують лише ліжко, маленький холодильник, доступ до вайфаю та власну ванну кімнату.
Популярні напрямки подорожей
на Азовському морі:
- Кирилівка;
- Генічеськ;
- Щасливцеве/Стрілкове/Генгорка;
- Бердянськ.
на Чорному морі:
- Одеса;
- Затока;
- Коблево.
Як розповідає тревелекспертка Ірина Руденко, серед усіх перерахованих місць відпочинку варто звернути увагу на Коблево.
«Там відкрився дуже гарний комплекс, поруч із пляжем. Є кілька хороших готелів на першій лінії, на другій – і все на дуже гарному рівні», – розповідає пані Ірина.
Відпочинок за кордоном
Турменеджерка зауважує: що за ті ж кошти, що ви витратите в Україні, можна злітати в одну із популярних зараз країн.
«Наразі популярна Албанія та Чорногорія. Туди не потрібно здавати тести на Covid-19. Албанія – це більш такий бюджетний відпочинок, хоча у порівнянні з минулими роками вартість все одно зросла. До найближчого узбережжя біля міста Дуррес їхати недалеко – всього 40 хвилин трансфером. Там є піщані пляжі, які ідеально підходять для родин з дітками. Є ще популярні серед туристів міста – Вльора та Саранда, але вони підходять більше дорослим, оскільки пляжі там складаються з гальки», – каже Ірина.
За її словами, Албанія також підходить для активних туристів та для поціновувачів екскурсій. Там можна орендувати автівку і кататися країною, чи домовитися з місцевими екскурсоводами щодо цікавих маршрутів.
«Чорногорія трошки дорожча, ніж Албанія, але також дуже гарна країна. Популярною серед туристів лишається Туреччина. Не зупиняє подорожуючих і те, що ця країна віднедавна ввела обов’язкові тести на коронавірус. Також їдуть і в Єгипет. Здавалося б, там зараз дуже спекотно – але ні. У тій країні зовсім інший клімат, тому навіть дуже високі температури сприймаються зовсім по-іншому. Там дешевше, ніж в Туреччині. Також зараз дуже гарні ціни на Домінікану, але вартість там «кусається» – від 900-1000 доларів на людину. Та і літаком туди – 12 годин. Не кожна дитина таке витримає», – розповідає пані Ірина.
Серед найпопулярніших країн для подорожей з дітьми є:
- Єгипет;
- Болгарія;
- Туреччина;
- Албанія.
За словами Ірини, серед переваг – тури вартуватимуть близько 30 тисяч гривень на родину. При цьому, у вартість входить харчування, розваги та сервіс. Можна обрати готель з аквапарком, тенісними кортами, з басейном без гірок, якимись дитячими майданчиками – словом, все, що необхідно туристам. Також туристична фірма обов’язково порадить, куди поїхати, аби було мілке море та пляжі із дрібним піском.
Тож в Україну чи за кордон?
«Частіше за все, туристи орієнтуються на свій бюджет. Якщо брати відпочинок в Україні, то рівень послуг та ціни не відповідають один одному. На ті самі гроші, які вартує путівка у Єгипет, в Україні ви можете не отримати навіть половини із того, що вам запропонують за кордоном. Так, по Україні не потрібні тести на коронавірус, до деяких місць відпочинку зручно добиратися своїм авто – проте ж, слід враховувати, що поїздка на тому ж автобусі чи маршрутці буде вже набагато менш приємною. Моя думка: турист отримує набагато більше за ті ж гроші. Це різні рівні відпочинку: людина за кордоном бачить зовсім інше життя, вона лишає свої проблеми тут, в Україні, а там дійсно очищує розум та наповнюється новими силами та враженнями. Нова їжа, нова архітектура, навіть не бачені раніше кущі та дерева – усе це розвиває. Особливо позитивно впливає це на дітей, які після подорожей стають більш комунікабельні», – розповідає Ірина Руденко.
За її словами, для багатьох ускладнює подорож і пандемія.
«Деякі країни, враховуючи досвід з нашими туристами, вводять тестування на своїй території. Так, наприклад, робить Греція. Туристи прибувають у цю країну з довідками про вакцинацію чи тестування. І вибірково, з кожного рейсу, греки вибирають кількох людей, яким проводять тестування ще раз. У Греції це безкоштовно. А от, наприклад, Кіпр змушує платити 30 євро. Також безкоштовно тестують в аеропорті в Арабських Еміратах»,– каже жінка.
Окрім цього, існує думка, що добиратися закордон дуже довго. Але, насправді, це не так. Аби доїхати до Харкова в аеропорт необхідно дві години, до Києва – 4,5. Звідти до Єгипту – 4 години льоту, а до Албанії, Болгарії чи Туреччини – близько 2 годин. Тоді як до Одеси потягом 13 годин з Полтави, на авто – від 10 годин. До узбережжя Азовського моря – від 6 годин на авто і від 8 на автобусі.
Звісно, обирати місце для відпочинку має сам турист. Але важливо не втратити можливість десь побувати через надумані труднощі. А за консультацією завжди можна звернутись до тревелекспертки Ірини Руденко - вона залюбки розкаже про додаткові переваги обох видів відпочинку, допоможе спланувати маршрути, замовити путівки та бронювання отелів і зробити ваш відпочинок максимально комфортним. Звернутися до неї можна за телефоном — +380(99)6086043, або у фейсбуці