Українці за кордоном: кількість вакансій для українських робітників зросла вдвічі

Наразі нараховується близько 13 тис. вакантних місць роботи для українців.

Найбільше в українських трудових мігрантах зацікавлені Польща, Чехія, Німеччина, Литва та Латвія. Серед найпопулярніших вакансій пакувальники, будівельники, прибиральники та різнороби.

«Мінімальна заробітна плата в Україні на сьогодні сягає 6 тисяч грн, а в Польщі вона – 20 тисяч грн. Це і є та різниця, яка виштовхує звичайних людей у пошуках кращого життя. Вони хочуть заробляти гроші тут і зараз, і тому вони обирають найпростіший шлях — звичайна фізична робота», — пояснив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За даними Нацбанку, минулоріч було близько 3 млн трудових мігрантів. Протягом року через пандемію в Україну повернулися 400-500 тисяч осіб, оскільки вони втрачали роботу за кордоном через локдаун.

Водночас, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень, цьогоріч кількість трудових мігрантів становить 2,5-3 млн. За словами директорки інституту Елли Лібанової, частина людей відклала плани поїхати на заробітки, оскільки знайти постійну роботу в Європі стало важче, ніж раніше.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар