Обладнання для вентиляції: його значення для житлових помешкань і різновиди

Правильно спроєктована вентиляція потрібна у будь-якій оселі — вона забезпечує надходження свіжого/чистого повітря та ефективно видаляє відпрацьовані гази, запобігаючи цілій низці побутових проблем. У цій статті дистриб'ютор DBUY розповідає про важливість обладнання для вентиляції, а також розглядає найпопулярніші різновиди систем, які використовують у простих квартирах, котеджах чи заміських будинках.

poltavska-khvilia_xcwi/_V5_NMwVR.jpeg

Для чого варто встановлювати вентиляційне обладнання у житлі

З чистим та свіжим повітрям зменшується ризик виникнення алергічних реакцій, астми, дихальних захворювань та інших проблем, пов'язаних зі забрудненням атмосфери. Провітрювальні системи:

 • Створюють комфортне життєве середовище;
 • Забезпечують мешканців необхідною кількістю свіжого повітря;
 • Видаляють відпрацьовані гази, СО2, запахи, пил, шкідливі аерозолі та інші забруднювальні речовини;
 • Контролюють вологість, запобігаючи утворенню осередків плісняви, грибків, конденсату тощо;
 • Сприяють збереженню меблів, дерев'яних конструкцій та інших матеріалів в ідеальному стані.

Типове обладнання для вентиляції

Вентиляційні установки

Постійно підтримують оптимальну чистоту, температуру, вологість та рух повітря у кімнатах. У продажу можна знайти припливну, витяжну чи припливно-витяжну варіанти установки.

 • Припливна вентиляційна система — чудовий спосіб покращити приплив свіжого повітря до приміщень, де ця ситуація ускладнена;
 • Витяжні системи відповідають за скидання відпрацьованих газів, та працюють за умови гарного припливу кисню до приміщень;
 • Припливно-витяжна система найефективніша, бо повністю бере на себе контроль над рухом атмосфери крізь будинок.

Витяжні вентилятори

Гарний спосіб механічного посилення руху повітря крізь повітроводи. У побуті — встановлюються у спеціальні стінні відтулини, а для захисту та маскування закриваються декоративною решіткою.

Бризери

Бризер — це відмінний спосіб провітрювати будинок чи квартиру, не відкриваючи вікон. Пристрій встановлюється на вікно або стіну та забезпечує здоровий повітрообмін у кімнаті за умови робочої витяжної системи.

Витяжки

Підключаються до повітроводів, у локаціях, де спостерігається підвищене скидання газів, пари, диму, пилу. У приватних будинках  як правило, це плита на кухні та санвузол. Також витяжками облаштовують, наприклад, виробництва та лабораторії.

poltavska-khvilia_xcwi/5yylHMQVg.jpeg

Які виробники вентиляційних систем найбільш популярні?

 • Meltem — німецький виробник сертифікованого обладнання та суміжних аксесуарів для вентиляції, відомий своїми інноваційними рішеннями у галузі вентиляції. Пропонує широкий спектр систем для різних типів приміщень, які характеризуються високою ефективністю, надійністю та енергоефективністю.
 • Olimpia Splendid — італійський виробник систем кондиціонування та вентиляції повітря. Спеціалізуються на розробці інноваційних продуктів, в яких поєднуються функціональність, сучасний дизайн та висока енергоефективність. Прилади Olimpia Splendid популярні завдяки простоті установки та широким спектром функцій для різних потреб користувачів.
 • Jablotron — чеська компанія, котра спеціалізується не тільки на вентиляційних системах, ай на приладах безпеки. Вони завжди пропонують сучасні інтелектуальні рішення та надійні інноваційні установки з розгорнутими можливостями та високим рівнем безпеки.
 • Stiebel Eltron — німецька фірма, який спеціалізується на системах вентиляції, опалення та гарячого водопостачання. Уся продукція бренду може похвалитися високою якістю, енергоефективністю та довговічністю.

Де шукати якісне вентиляційне обладнання та аксесуари

Щоб грамотно підібрати вентиляційну систему для вашого будинку, офісу чи підприємства, необхідно скласти проєкт, який відповідає всім нормам безпеки, особливостям приміщень та вашим особистим побажанням. Цей пакет документів  включати затверджену схему майбутньої вентсистеми та список ліцензійного обладнання для її реалізації. Обладнання замовляється у спеціалізованих магазинах побутової техніки, кліматичних компаніях або в офіційних дистриб'юторів обраного виробника.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар