«Резиденція Санти — нам не конкурент»: у Полтаві запрацював Будиночок Миколая — інтерв'ю (ФОТО)

У Полтаві запрацював Будиночок Святого Миколая. Самого Миколая поки що немає — він чекатиме на діток та дорослих з 19 грудня. Кожен охочий може завітати до Миколая і за пісеньку чи вірш отримати солодкий подарунок.

Зараз же у будиночку, як і минулі 5 років, продають всілякі хендмейдні іграшки, прикраси, магнітики, солодощі тощо. Їх можна купити, як сувенір, а виручені кошти підуть на благодійність.

Будиночок Миколая: ззовні і всередині

Будиночок Миколая вперше відкрився для полтавців у 2015 році. Його створили силами «Полтавського батальйону небайдужих».

Зовні — це дерев’яний будиночок, прикрашений гірляндами, різдвяним віночком, іграшками. Він стоїть поруч із Свято-Успенським собором, одразу за туманоутворюючою аркою, яку також прикрасили до зимових свят.

poltavska-khvilia_xcwi/5OUKqzong.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/QOl53konR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/cD8Kqzo7R.jpeg

Біля входу у Будиночок цього року поставили сніговиків, зроблених із шин і пофарбованих у білий колір. На дверях — золотиста табличка із написом «Відчинено».

poltavska-khvilia_xcwi/uKz5qkTng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YNSpqzo7g.jpeg

Усередині — одна невеличка кімнатка, повністю заповнена всілякими товарами: шиті та в’язані іграшки, прикраси, пряники, льодяники, керамічні статуетки та посуд. Проте це бачиш вже потім. Перше, що кидається в очі, це електричний камін. Він знаходиться прямо навпроти дверей, поруч із великим кріслом, де згодом сидітиме Миколай. Там же знаходиться і столик з двома скриньками — туди можна пожертвувати кошти для малозабезпечених родин чи на лікування дітям.

poltavska-khvilia_xcwi/0J1tqkTng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/xE3t3kTng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/0Qqpqko7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/GQ3pqzTnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/sgep3zT7g.jpeg
«Вам щось підказати?», — до нас підходить дівчина, яка працює у Будиночку. Тут же її відволікає чоловік, який тільки-но приніс ящик мандаринів.
«Осюди поставте, — дівчина тицяє пальцем на куточок, де вже стоїть ящик шоколадних дідів Морозів, печиво. Там же і кошик з м’якими іграшками, — Солодощі від меценатів ми роздаємо діткам, які прийдуть в гості до Миколая. А іграшки — ні. Ми їх передамо у малозабезпечені родини».
poltavska-khvilia_xcwi/ZEt2qkTng.jpeg

Аби дізнатися детальніше про роботу Будиночка Миколая, ми поспілкувалися із його засновницею, головою «Полтавського батальйону небайдужих» Наталією Гранчак (далі - Н.Г.).

poltavska-khvilia_xcwi/YjxbqzTnR.jpeg
Фото: з особистого архіву Наталія Гранчак

Полтавська Хвиля (ПХ): Пані Наталія, чи знайшли вже «Миколаїв»?

Н.Г.: Так, Миколаями у цьому році будуть отець Петро і отець Іван. Один служить тут, у соборі, а другий — у монастирі в Горбанівці.

ПХ: А чи вже є солодощі для пригощання діток?

Н.Г.: До вихідних ще є трохи часу. Тож ми зараз зв’язуємося з меценатами, які нам допомагали у минулому році. Щодо коштів, скільки це все вартуватиме, — не скажу, оскільки ми їх не збираємо. Нам зазвичай привозять вже придбані солодощі, які ми приймаємо, а потім роздаємо дітям. Тож я не можу оцінити вартість цього всього.

poltavska-khvilia_xcwi/EJZTqzo7g.jpeg

ПХ: Коли планують відкриття і яким воно буде?

Н.Г: Відкриють Будиночок Миколая вже 19 грудня. Захід традиційно відбудеться у соборі. Виступатиме хор «Домінус», потім після хору перейдуть всі у Будиночок. Там ми розповімо про Миколая, про те, що він добрий, що йому треба приносити подарунки, які ми потім віддамо потребуючим.

ПХ: Цього року мала би відкритися резиденція Санти. Як ви вважаєте, чи могла б вона скласти конкуренцію Будиночку Миколая?

Н.Г: Якщо це той, що був у минулому році, то там навіть не варто порівнювати. Ми — благодійний проект, а у них все за гроші.

poltavska-khvilia_xcwi/-7ao3zTng.jpeg

ПХ: Скільки приблизно діток приходить в день? Якщо, наприклад, опиратися на дані минулих років.

Н.Г.: Взагалі-то у минулому році тільки на відкриття прийшло близько 700-800 дітей. Ми працюємо лише місяць, на вихідних. І з місяць ми роздаємо близько 2 тисяч подарунків. Взагалі, якщо хтось хоче долучитися, то може приносити подарунки: ящиками печиво, цукерки. Краще смоктунці, тому що шоколадні хто зна, як зберігалися у магазинах чи на складах.

ПХ: Як ви перевіряєте на безпечність подарунки, які приносять для дітей?

Н.Г.: Нам не приносять свою випічку, тож поки не було досвіду перевірки зроблених вручну продуктів. Зазвичай ми приймаємо солодощі ящиками, з магазинів. На них вказана і термін придатності, і склад. Ящик має бути запакований, не відкритий.

ПХ.: Чи можна принести іграшки для того, аби їх роздавали діткам?

Н.Г. Ми прагнемо до того, аби у всіх були однакові дарунки від Миколая. Щоб ні друзі, ні сусіди не могли сказати, що у когось краще, у когось гірше. Звісно ви можете принести іграшки, але ми їх подаруємо інтернатам чи малозабезпеченим родинам.

poltavska-khvilia_xcwi/TYCT3kong.jpeg

ПХ.: А як найчастіше приходять: діти з родинами чи, наприклад, гуртом, класом тощо?

Н.Г.: Раніше була постійна практика, коли вчителі приводили цілі класи. І в школу ходив Миколай, спілкувався з дітьми. Але зараз ми це не підтримуємо через карантин. Бо діти ж не можуть заходити по двоє-троє, вони зазвичай йдуть цілим натовпом. І це важко проконтролювати.

ПХ: До слова, як щодо карантину? Які обмеження?

Н.Г.: Ми слідкуємо за тим, аби всі були в масках. У минулому році кожен міг взяти собі маску, якщо, наприклад, свою забув вдома. Їх нам видавала мережа аптек «Тріоль». Ми намагалися впускати одна дитина — один дорослий, або дві дитини — один дорослий.

Найбільше проблем саме з дорослими. Змусити їх вдягати маски — задача з кількома зірочками. Минулого року виникало навіть кілька скандалів.

poltavska-khvilia_xcwi/G-bA3kT7R.jpeg

Нагадаємо, наразі активісти шукають тих, хто хоче придбати і привезти у Будиночок Миколая подарунки для дітей. Привозити можна 15-16-17-18-19 грудня до будиночку Миколая. До речі, хто хоче, може спробувати себе в ролі святого Миколая. Для цього треба написати Наталії Гранчак у приват з цього питання. Хто мешкає далеко, але хоче пожертвувати на подаруночки діткам, можна скинути гроші на номер картки відкритої на ім'я архієпископа Федір Бубнюк (Бубнюк В.Л.) — 4731 1856 0455 2304, — написала на своїй сторінці у Фейсбуці Наталя Гранчак.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар