Ковбаски, глінтвейни та дитячі забавки: як розважаються полтавці біля головної ялинки міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Уже півтора тижня у Полтаві, по вулиці Соборності, працює «Новорічне містечко». Це кілька дерев'яних будиночків, де продають глінтвейни, сир, розфарбовані пряники та інші смаколики. Там на полтавців чекають ялинка із новорічними розвагами та фотозонами і ятки з кульками, на яких сяють гірлянди.

poltavska-khvilia_xcwi/hKtGBHA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/i3hxrHAnR.jpeg

Перші будиночки відкриваються о 12-13:00. Проте у цей час відвідувачів дуже мало. Переважно полтавці приходять сюди вже під вечір — після роботи, з дітьми та друзями.

В одному із таких будиночків продають «дитячі» глінтвейни (зазвичай, це гарячий яблучний чи вишневий сік зі спеціями) за 40 гривень. Майже в кожному можна придбати звичайні глінтвейни на вині від 50 грн та пряники (40-50 гривень у залежності від розміру). Також тут пропонують скуштувати сирний «дегустаційний сет» — це кілька різновидів сиру, порізаних кубиками. Він коштує 50 гривень за 100 грамів.

poltavska-khvilia_xcwi/RYZarN0ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/PF5-9H0nR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/eEl-rN0ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/RwlarH0nR.jpeg

П'ята година вечора. Біля одного із будиночків — найбільшого — вже черги за хотдогами. Їх кілька видів, готують прямо при відвідувачах. Ціна — від 60 гривень. Тут же по 50 гривень продають кукурудзу та по 70 ковбаски.

poltavska-khvilia_xcwi/xVmprN07g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/820t9N0ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/FH_29NA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/huhT9NA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/qshorNA7R.jpeg

Тут же поруч — ятка із надувними кульками. Вони прозорі, а по периметру сяє гірлянда. Також тут продають всілякі сяючі дрібниці. Це може бути що завгодно: капелюхи, окуляри тощо, аби тільки з вогниками.

Головні клієнти таких яток — діти.

poltavska-khvilia_xcwi/FvqorN07R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/moqo9H07R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/MhvA9H07g.jpeg

Взагалі гірлянди тут повсюди. З першими сутінками все «новорічне містечко» запалюється тисячами вогників. Сяє ялинка, шатро навколо неї, фотозони, гірлянди на деревах тощо.

Аби було веселіше, вмикають музику, проте святковою її назвати складно.

poltavska-khvilia_xcwi/ji7kfNA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ygfkBN07g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/5mkiBNA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/AmX09HA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/vUH1rNA7R.jpeg

Час від часу біля ялинки проїжджає паровозик, який підбирає всіх охочих проїхатися кілька сотень метрів по «пішохідці».

poltavska-khvilia_xcwi/yz9gBHA7R.jpeg

Хто не біля яток чи будиночків — фотографується чи ходить біля ялинки, всередині сяючого «купола». Тут встановили кілька інсталяцій з гірлянд та матеріалу, схожого на дощик,: оленів, ведмежат, санки тощо. На їх фоні зупиняються люди і роблять селфі. Деякі просто торкаються фігур, наче, перевіряють, з чого ті зроблені.

poltavska-khvilia_xcwi/FOvraNAnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/PVfmBNA7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/t-rifN0ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YRDWBN0ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LOvZfNA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/hFUWfNAnR.jpeg

Неподалік від ялинки, на тій же театральній площі, встановили карусель. Тож тепер на маленьких слоненят, коників, дракончиків та інших звірят вилазять діти, а їхні батьки спостерігають за тим, як малечу возять по колу.

«Обмежень по вазі немає, тож батьки можуть не тільки дивитися, а стояти поруч із дитинкою і тримати її за ручку», — розповідає працівник атраціону.

У ту ж хвилину до нього підходить жінка з дівчинкою років двох. Маленька хоче на атракціон, проте боїться відпустити мамину руку. У результаті, працівник садовить дівчинку на конячку, а її мати стає поруч і тримає дитину.

Ціна такої розваги — 50 гривень за 5 хвилин.

poltavska-khvilia_xcwi/LLgY9H07R.jpeg

Музику від каруселі часто переривають постріли — поруч встановили тир. Стріляють зазичай підлітки та дорослі, а малеча пильно спостерігає.

«Взагалі у нас немає обмежень за віком, просто з дітьми до 12 років мають бути дорослі. Ціна — за 20 пострілів 50 гривень», — каже хлопець, який тримає в руках зброю.
poltavska-khvilia_xcwi/OGFLrN0nR.jpeg

У сусідній ятці — дартс. Кинути 6 дротиків коштує 40 гривень. А майже впритул до дартсу продають попкорн. Маленьке відерце коштує 30 гривень, середнє — 40, а найбільше — 50.

poltavska-khvilia_xcwi/rvjY9H07g.jpeg

З іншого боку від ялинки встановили велику гірку. Тут повно дітей. Усі вони з тюбами. Для деяких тюб завеликий, тож малеча просто провалюється в нього.

Ціна — за один спуск 20 гривень, за три — 50.

poltavska-khvilia_xcwi/RhHPrHA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/k3HErH07R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ssHPrHA7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zH9ErH0ng.jpeg

Поруч із гіркою — невеличкий облаштований «кінотеатр», який складається із двох крісел, спеціальних окулярів, підключених до комп'ютера. Також є монітор, на якому відображається той же ролик, що і транслюється в окулярах. Крісла також рухаються, що створює ефект присутності для глядачів. Ціна — 50 гривень за обраний ролик, який триває від 4 до 8 хвилин.

poltavska-khvilia_xcwi/PXxE9N0nR.jpeg

Тут же — невеличкі атракціони-«риболовлі». Вартість такої забави — 30 гривень без можливості виграти приз, 45 — з маленьким призом, 65 — з великим.

poltavska-khvilia_xcwi/4f2lrN07g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4yh_9H07g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/yX9_rNAnR.jpeg

Ті, хто вже нагулявся і добряче змерз, повертаються за глінтвейном, чаєм, або ж сідають у найближчу кав'ярню — до слова, біля ялинки та найближчих вуличках їх близько десятка.

poltavska-khvilia_xcwi/2xturN07R.jpeg

Замість висновків

Загалом у «новорічному містечку» буде цікаво дітям: тут є і атракціони і всілякі розваги, і смаколики, і сувеніри. Для дорослих же лишається ялинка, тир та будиночки з їжею.

Тому самі вирішуйте — цікаво вам таке дозвілля, чи можна вигадати і щось краще.

До слова, ми дізналися, чи їздитимуть полтавські маршрутки та автобуси у новорічну ніч

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар