«Синдром фантомної сирени»: що робити коли вчувається сигнал тривоги

Щодня жителі Полтавщини чують сирену – сигнал повітряної тривоги. Водночас психологи попереджають, що іноді люди можуть чути «фантомну сирену».

poltavska-khvilia_xcwi/fJvLloLng.jpeg

Про це повідомляє 5 березня ІРТ.

Речниця ДСНС у Полтавській області Світлана Рибалко розповіла, що попереджувальний сигнал «увага всім» триває 3-5 хвилин. Після сигналу телерадіомережі мають транслювати відповідні повідомлення.

Психологи застерігають — іноді люди можуть відчувати синдром «фантомної сирени». Він виникає, коли людина дослухається до різних звуків:

«Дослухаючись до різних звуків, до різних проявів у навколишньому світі, коли немає сирен, вона їх просто фантомно чує. І це синдром "фантомної сирени"», — сказала психологиня Ганна Подлєсна.

У такому разі рекомендують стати ногами на підлогу або знизити температуру тіла — опустити руки у холодну воду, вмитися.

Нині залишається не вирішеним питання безпеки людей під час тривоги у великих магазинах. Директор обласного Департаменту з питань оборонної роботи Віктор Стеблянко розповів, що керівники магазинів мають визначити безпечне місце для укриття покупців, які на момент сирени знаходяться в приміщенні.

«Були випадки, що працівники магазину пропонують людям вийти з магазину. Це абсолютно не правильно. Працівники магазину повинні визначити найбільш безпечне місце всередині магазину і щоб люди там знаходились», — сказав Стеблянко.

Нагадаємо, що в Лубнах поліція затримала диверсанта, який співпрацював з окупантами.

Нагадуємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар