Соліст Kalusha подарував глядачу свою панаму — концерт гурту Kalush у Полтаві (фоторепортаж)

«Гурт, який спустився з гір», «заміна Паш на Євробаченні», «репери з Калуша» — у Полтаві 22 лютого виступив реп-гурт Kalush. Концерт був у «Villa Крокодила», хоча спершу планували в іншому місці.

poltavska-khvilia_xcwi/vlTnvPf7R.jpeg

Узагалі, з тим аби потрапити на концерт, у полтавців виникли певні труднощі. Бо спершу гурт мав приїхати ще 10 лютого і виступити о 19:00 у Палаці Дозвілля «Листопад». Квитки продавали за ціною від 250 гривень.

Проте потім продаж закрили, а концерт перенесли на 22 число. Змінили й місце проведення. Обрали «Villa Крокодила». Квитки в цей заклад коштували дорожче: фан-зона — 390 гривень, квитки за столиками — від 450. При чому, квитки за столиками розібрали майже одразу, тоді як у фан-зоні в день концерту лишалося ще понад 50 вільних квитків.

День Х: перед концертом

Перші глядачі починають збиратися біля закладу ще о 18:30 годині. Кілька чоловіків та дівчат стоять прямо перед вхідними дверима в бар, палять та голосно розмовляють.

Здається, що людей не так вже і багато. Проте ця думка одразу забувається, коли потрапляєш всередину закладу. Тут дві довжелезні черги: одна веде до гардероба, інша — до входу в концерт-хол. Ще частина відвідувачів сидить за столиками й п’є пиво.

«Усі, хто купував квитки ще в "Листопад”, залишайтеся тут. Хто вже брав на “Віллу” — можете йти у будь-яку чергу. Але на боковому вході черга менше», — говорить білява адміністраторка закладу «Villa Крокоділа». Вона у сукні-сорочці в клітинку, без верхнього одягу майже кожні дві хвилини вибігає на вулицю і показує відвідувачам, де саме той боковий вхід.
«Хто з квитками в “Листопад”, тільки через бар», — повторює вона парочці, яка з квитками стоїть біля бару і не знає, куди йти.
«А маска нужна?» — чоловік у чорній куртці тримає в руці маску: то підносить її до обличчя, то опускає знову. Адміністраторка відповідає, що «не нужна». На цих словах чоловік ховає зім’яту маску в кишеню, знімає верхній одяг та стає в чергу в гардероб.
poltavska-khvilia_xcwi/MazrHPB7R.jpeg

У гардеробі працює жіночка років 40. Вона нікому не усміхається, а після деяких гостей закладу закочує очі.

«А рюкзак здати можна?» — чоловік із фотоапаратом в руках та з рюкзаком на одному плечі віддає свою курточку.
«Нєт!» — працівниця гардеробу навіть на крок відступила від віконця.
«Але ж раніше можна було!»
«Маладой чєлавєк, подивіться налєво! Там всьо написано! Я не приймаю ні рюкзаки, ні зонтікі, тіки курточки! Приносить не нада було, шоб здавать не прийшлось!» — на цих словах жінка мовчки забирає верхній одяг і зникає між рядами, а зі сторони чоловіка чується неголосне «Бл*ть».
poltavska-khvilia_xcwi/Z8xrNEfng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zbx9NPf7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4lorNPBng.jpeg

На іншому вході, хоча й адміністраторка обіцяла інше, черга теж велика. Тут приміщення менше, ніж те, що біля бару. Тому люди стоять ще ближче один до одного, ледве не притуляючись. Інколи хтось когось ненароком (або й навмисно — хто зна) штрикає ліктем під бік, чути зойки й вибачення.

Тут теж є гардероб і невеликий коридор, який веде до концерт-холу. Біля дверей до залу стоять два охоронці. Вони натягнули собі на обличчя чорні пов’язки, тому видніються лише очі. Навіщо це — не пояснюють.

«Показуйте сумку», — звертається один із них до кучерявої жінки років 35. Вона, певно, була напідпитку — тільки-но починає говорити, як охоронець від неї трохи відсувається. А через кілька секунд специфічний запах відчувається й за кілька метрів.
«Я не покажу сумку, я боюсь», — каже вона й сміється. На це охоронець сам протягує руки й трохи відкриває сумку. Раптом щось дзенькає, і жінка починає пронизливо хихотіти.
«Ой, а шо, зі своїм нізя?» — на це питання охоронець махає головою, мовляв, «ні». Тоді жінка зітхає і йде.

Проте вже через 10 хвилин вона з’являється у самому концерт-холі. «Та я просто в бар зайшла, поставила бутилку на стіл і до вас», — каже друзям, які вже теж зайшли всередину.

poltavska-khvilia_xcwi/DgFCNPBnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/rqdCNEB7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/oZOCHPBng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/l5DjHPfng.jpeg

«Ви гАтові?»

Очікувано, концерт рівно 19:00 не починається. Глядачі продовжують сходитися, деякі прямують одразу до бару, інші — до столиків. Ще хтось займає місце у фан-зоні ближче до сцени.

Повз пробігають офіціантки: хтось несе пиво, хтось — піцу. Здавалося б, на багатьох столиках вже стоїть тепла їжа, мало б смачно пахнути, але ні. В повітрі терпкий запах цигарок, хоча й у самому залі не палять.

poltavska-khvilia_xcwi/sad3NEf7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/_cm3NPBng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/B9mqHEfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/OkW3HEfng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Aam3NPf7g.jpeg

Рівно о 19:40 лунають оплески — із темряви, з боку приміщень для артистів, виходить Олег — фронтмен гурту Kalush. За ним прямують й інші учасники.

На голові Олега яскравою плямою виділяється рожева панама.

poltavska-khvilia_xcwi/K13kDEB7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/XJCkvPBng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Vc9kDEfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/9wXzvEB7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/_iCkvEfng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dY8zDEB7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/2b9kvEBng.jpeg
«Шо ви? Гатові?» — звертається до публіки Олег, а його суржик звучить так, наче фронтмен приїхав не з Калуша, а десь із Решетилівки чи Лубен. Словом, для полтавців його мовлення не те щоб зрозуміле, а навіть рідне.
poltavska-khvilia_xcwi/IGieHEfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/oIfWvEBng.jpeg

Лунають перші акорди, а з ними — починають кричати дівчата, які гуртом зібралися біля сцени. Від усього галасу, змішаного з басами, дрижать дивани. Через вібрацію аж лоскотно сидіти. Особливо гучно зал вигукує під час пісень «Додому» та «Зорі». Мало того, моментами глядачі підспівують настільки голосно, що перестає чути сам гурт.

poltavska-khvilia_xcwi/ZgVgDEfng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/DgngvPfng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/cEnRDPfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/T84RDEfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/544RDPf7R.jpeg

Але це не зупиняє деяких фанатів насолоджуватися їжею. Одна жінка біля бару тримає в кожній руці по коктейлю, з однієї склянки вже п’є і водночас танцює. Поруч, за сусіднім столиком, жінка годує картоплею-фрі свого малолітнього сина. Вона настільки захопилася процесом, що вже хвилин 20 взагалі не дивиться на сцену.

«Вам нравиться моя панамка?» — у перерві між піснями Олег звертається до публіки. Та починає знову аплодувати та гудіти.
«Давайте зараз одну розіграємо. У мене єсть чорна, я ж не тільки розові ношу. І так, хто більше її хоче? Куди кидати?» — на цих словах зал починає ще більше гудіти, і Олег кидає панамку. Її ловить чоловік.
«А ви тоже хочете? Якщо так, то у нас на виході продаватимуть мерч, можете купити».

Публіка знову шумить, і концерт продовжується.

poltavska-khvilia_xcwi/ug7MvPBng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/FO7GvEfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/OVnGvEB7R.jpeg

Від «Полтавської Хвилі»

Музика Kalush — це щось нове для української сцени. Тут реп якось незвично, але гармонійно поєднується з українськими етномотивами. Та і співає гурт про речі, зрозумілі кожному.

Kalush — наче твій найкращий друг із сусіднього під’їзду, з яким можна поговорити про все на світі.

Нагадаємо, у полтавському театрі показали, «як повернути чоловіка».

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар