Україна прийматиме Євробачення 2023 — Kalush Orchestra переміг у Турині

15 травня 2022 року у Турині (Італія) оголосили цьогорічного переможця конкурсу «Євробачення». Ним став український гурт Kalush Orchestra

Усього у конкурсі взяло участь 40 учасників. У 2022 році на «Євробачення» повернулася Вірменія, яка торік відмовилася від участі через несприятливу ситуацію в країні та політичну кризу. Також повернулася й Чорногорія, яка два роки не їздила на конкурс через фінансові труднощі.

Цьогоріч із конкурсу виключили Білорусь і Росію. Їх виключили через війну, яку вони розв'язали в Україні.

10 та 12 травня у Турині (Італія) відбулися півфінали конкурсу. У результаті відбору, до фіналу пройшло 20 країн-учасників. Також автоматично туди потрапляють і 5 країн «великої п’ятірки» — Велика Британія, Італія, Іспанія, Франція та Німеччина. Вони є засновниками конкурсу й тому традиційно проходять до фіналу автоматично.

Серед учасників фіналу була й Україна, яку представив гурт Kalush Orchestra. У фіналі він виступив під номером 12. Саме Україна перемогла в конкурсі!

До слова, наприкінці виступу Kalush Orchestra звернувся до всього світу з проханням про порятунок Маріуполя й українських бійців з Азовсталі. «Save Mariupol, save Azovstal now!» – пролунало зі сцени «Євробачення».

За результатами конкурсу Kalush Orchestra отримав перше місце за сукупним результатом суддівських голосів та глядацьких. Завдяки балам глядачів з усієї Європи гурт посів перше місце.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Нагадаємо, що соліст Kalusha подарував глядачу свою панаму — концерт гурту Kalush у Полтаві

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар