Ти повинен бути класним, аби від тебе не хотіли йти: історія одного успіху

У 2020-му році на базі зруйнованого дитячого садочка у Щербанях з’явився новий офісний центр. Усього рік знадобився Консорту, щоб перетворити розвалля на крутий простір для роботи, зі всією необхідною інфраструктурою.

poltavska-khvilia_xcwi/z_c-2evnR.jpeg

«Полтавська хвиля» побувала на екскурсії у компанії, поспілкувалася з працівниками та дізналася у власника, що потрібно для успішного бізнесу.

Виробництво

Компанія Консорт знаходиться за двома адресами: Світла 1 та Світла 3б. За останньою розташоване виробництво, де збирають обладнання для Нової пошти, Розетки, Аптеки низьких цін, Рошену, АТБ, Трьох ведмедів та інших успішних організацій.

poltavska-khvilia_xcwi/Aldy2evnR.jpeg

Тут комплектують готові вироби в Норвегію, Польщу, Молдову та інші європейські країни. Територія настільки велика, що працівники використовують внутрішній корпоративний транспорт — скутери, електросамокати, велосипеди.

Для болгарської компанії ми робили лінію, яка повинна перевертати пачку цигарок.

Коли Нова пошта замовила компанії сортувальні термінали, то на виробництві все значно розширилося. Бо термінали є майже в кожному місті. Це все повністю на обладнанні Консорту.

poltavska-khvilia_xcwi/dwFB2ev7R.jpeg

Консорт працює на бізнес і розуміє — час це гроші. Тому на кожному терміналі Нової пошти є бригада, яка постійно чергує і спостерігає за роботою свого обладнання, відмічає, скільки часу потрібно на ремонт.

Консорт має близько 15 представництв за кордоном. На минулому тижні відкрилося представництво в Кіпрі. Завжди є менеджер, який їде до замовника і передає його вимоги в полтавську компанію для того, щоб почати реалізацію. До замовника товар доставляють транспортними компаніям.

Ми нещодавно створювали сортувальну лінію для американців. Там компанія схожа на Нову пошту, тільки трохи менша.

Взагалі тут працює близько 500 людей. Потрапити всередину неможливо, якщо не пройшов температурний контроль та алкотестер. Бо без цього двері не відчиняються.

poltavska-khvilia_xcwi/mnjLheD7R.jpeg

З дисципліною суворо — робота складна, прийдеш напідпитку — вилетиш з роботи. Проте, якщо встигаєш працювати — можеш робити це дистанційно. Тут гнучкі до твоїх потреб.

Ми працюємо з Новою Поштою, Розеткою, Philip Morris. Нещодавно експортували конвеєри зерна для кави та сиру у Норвегію. Зараз у роботі лінія для переробки горіхів у Молдову.

Конструкторський відділ

Найважливіша частина роботи — створення 3Д моделі, за якою виготовляють обладнання. Схема роботи наступна: до організації приходить клієнт і за його побажаннями розробляють макет обладнання.

Спочатку клієнт звертається до менеджера — описує свою проблему, а менеджер "біжить" у конструкторський відділ. Конструктори розробляють модель, розгортають її на креслення. Тоді креслення відправляється на виробництво. А за 15 днів, якщо це не інноваційна продукція, готовий виріб уже відвантажується замовнику.

poltavska-khvilia_xcwi/B5azTevng.jpeg
Конструктори Консорту

О 17.00 робота закінчується в адмінчастини. Конструктори затримуються, якщо є термінове замовлення. Виробництво працює в три зміни. У кожного відділу є бонуси за перепрацювання.

У Консорті є особливі програми. У конструкторів та відділу продаж — повітряна куля. Коли в кінці року людина залишається в цій кулі, то вона отримує автомобіль, а менеджер, який виконує план продажу сумою в 10 мільйонів — квартиру.

poltavska-khvilia_xcwi/5onio6DnR.jpeg
Так виглядає повітряна куля

Найзавантаженіші відділення отримують найкращі подарунки. Все залежить від важкості робіт.

Виготовлення замовлень

Виробництво, де виготовляють замовлення, складається з декількох цехів. Кожен з них поділений на бригади. У різних бригад свої задачі.

На виробництві є відділ, який тестує уже готову продукцію. Їхнє завдання — слідкувати за тим, щоб до замовника не відправився бракований товар. Бо репутація створюється роками, а втрачається за секунду. В Консорті це всі розуміють.

Тут слідкують не тільки за якістю роботи, а і за максимально ефективним використанням обладнання. Для зварювальних постів існує система відслідковування активності верстатів.

poltavska-khvilia_xcwi/wC_MT6vng.jpeg
Обладнання на яких не працюють позначені рівними лініями

А на таблиці, де вказані назви проєктів, відмічають кожен крок роботи. Аби розуміти на якому етапі знаходиться виробництво.

poltavska-khvilia_xcwi/w8OGoeD7g.jpeg
У Консорті запозичують методи роботи бренду Тойота

В Україні компанія має конкурентів. Перегнати їх допомагає швидкість з якою виконують замовлення та якість обслуговування.

Ми ведемо конкурентів. Періодично у відділі маркетингу розглядаємо їх пропозиції, телефонуємо, аби орієнтуватися і аналізувати ефективність їхньої роботи. Це стандартна практика. Ми аналізуємо їхню роботу, аби покращити свою якість.

У Консорті майже немає звільнень. Команда постійно розширюється. Якщо хтось звільняється — то тільки через від’їзд за кордон. У компанії навпаки не вистачає працівників через постійне розширення. Зараз пропонують винагороду за інженера-конструктора. Якщо працівник Консорту приведе інженера-конструктора, який пропрацює 3 місяці, тоді той працівник отримає дві тисячі доларів винагороди.

poltavska-khvilia_xcwi/ZSVcTeDng.jpeg

Алла Костенко та соціальна політика

poltavska-khvilia_xcwi/iOgtoevnR.jpeg
Алла Костенко директор Консорту уже 13 років

У нас працівники, які приходять у компанію, ніби потрапляють під батьківське крило. От уявіть — чоловік приходить на роботу і отримує тут кімнату відпочинку, пральну машину, шафку, яблука, вершки на столах, безкоштовні пластівці, смачні обіди та каву. На роботу привезли-відвезли, полікували, а зарплата? Зарплата — дружині.

У компанії існує внутрішня валюта — консортики. За непрофільну роботу ми нагороджуємо ними працівників. А вони обмінюють їх на сертифікати. Ми хочемо, аби наші люди розвивалися, тому за ідею на стартап можна отримати від 20 000 гривень.

Крім консортиків у нас є «Дякую». Я видаю працівнику «Дякую» і записую, чому він його отримав. Наші «Дякую» можна покласти до кишені. Потім ми обмінюємо їх на подарунки.

poltavska-khvilia_xcwi/afiCo6vnR.jpeg

На корпоративі ми вручали телевізор, мікрохвильовку та електрочайник тим працівникам, які отримали найбільше «Дякую».

Для стимулювання роботи ми даємо Оскара. Це щомісячна нагорода. Її отримує кращий працівник. Уявіть, приходить людина на роботу, а в неї там Оскар стоїть. Повірте, віддавати його геть не хочеться.

У нас безкоштовне лікування для працівників. Ми підписали договір з приватною клінікою. Людина просто приходить туди на консультацію, говорить, що вона з Консорту. Її записують, і в кінці місяця бухгалтерія оплачує рахунок. Не так давно туди додали список членів сімей працівників.

Найцікавіше — це «Повітряна куля» та «Ракета».

Повітряна куля

На зображенні повітряної кулі ми розміщуємо фото всіх працівників відділу. Таким чином вони ніби летять в ній. Але в кінці кожного місяця хтось один покидає кулю. Це той співробітник, який найгірше виконав свою роботу. У кінці року, той хто лишився отримує в подарунок від компанії автомобіль.

Але внизу під кулею є дирижабль. Якщо, наприклад, я не виконала місячний план, але наступного місяця перевиконала свою норму — то можу потрапити в дирижабль, а ще наступного місяця знову на кулю.У нас зараз дві людини в кулі і ще є ті, хто очікують в дирижаблі.

Ракета

У працівників Консорту є шанс отримати в подарунок квартиру. Якщо співробітник вдвічі перевиконав свій план — потрапляє на ракету. Зараз у нас три людини, які змагаються за житло.

Це дуже мотивує. План виконується. Компанія розвивається.

Віталій Дмітрієв та історія успішного бізнесу

poltavska-khvilia_xcwi/1_1qT6v7g.jpeg
Власник Консорту

Конкретної історії як досягти успіху в мене немає. Скажу одне — все приходить із досвідом. Про нові ідеї я дізнаюся з книг, вчуся на підприємствах, де буваю. Коли мені подобається внутрішня політика компанії у якій я побував — повторюю це у Консорті.

Зараз усі організації світу стають все більш соціально відповідальними та екологічно спрямованими. Я це бачу, мені це подобається.

Повірте, коли ти запроваджує щось у себе в компанії — це дуже вражає працівників. Вони теж починають змінюватися, сортують сміття, здають батарейки. Ми не забруднюємо навколишнє середовище. У нас немає важких викидів. Це радує. Ми приносимо корисний КПД підприємству, бізнесу та регіону в цілому і не руйнуємо природу. Це все разом і є продуктивна синергія.

Хто мотивує керівника

Лінь жодну людину не залишила у спокої. Я черпаю енергію довкола себе. У мене немає людини, яка б підходила та говорила «Роби так».

Кожного ранку я прокидаюся о 6 ранку від будильника. У мене суворий регламент — 30 хвилин я повинен почитати книгу. Бо 80 % нових ідей я беру з книг. Мене надихають історій в Асоціації бізнесу, спілкування з підприємцями. Коли приходжу до них на екскурсії, то бачу те, чого не бачать інші. Бачу те, що впровадження нового приносить результат.

Класний інструмент — екскурсії на інші підприємства. Ви можете поїхати в Силіконову долину, звідти я привіз багато ідея. Саме там я побачив як ставляться до людей. Це мене надихнуло. Ніхто, наприклад, тут раніше не годував людей безкоштовно. Коли я заїхав у компанію Фейсбук і зайшов у їдальню, де люди просто заходили і брали їжу, у мене було відчуття, що потрапив в епоху соціалізму. І я собі подумав, чому б у нас в Україні не зробити так.

Але знаєте, оцей капіталістичний устрій трохи заважав. Як же так, давати щось людям безкоштовно. Це ж треба заслужити. Ми не звикли щось давати. Кожен має заробити.

А я вирішив чому ні. Чому не спробувати. Я побачив, що там щасливі люди приходять на роботу, не звільняються, їм там класно. Вони грають в ігри, у них ресторани та велосипеди на території. Що заважає нам зробити те саме? Нічого не заважає.

Я приїхав і почав це впроваджувати в себе. І це класно. Я бачу щасливих працівників.

Як виміряти рівень задоволеності працівників

poltavska-khvilia_xcwi/7cOtY6v7g.jpeg

Рівень задоволеності виражається в прибутку компанії. Якби працівники були не задоволені, вони б не погоджувалися працювати з таким темпом і такою швидкістю як у нас.

Повірте, ні в одній компанії в Україні немає такої швидкості, з якою працюють наші люди.

У нас через три дні запускається виробництво. Ви не уявляєте як це важко. Бо на інших заводах лише конструктор працює близько місяця. А у нас уже готовий продукт за 15 днів. Змусити людину працювати можна лише коли вона живе одним життям з компанією. А для цього потрібен комфорт.

Як не розчаруватися при невдачах

Найголовніше — починаючи щось, ти повинен в це вірити і бачити кінцевий результат. Знову ж таки, треба не боятися працювати.

Кожен день у нас величезна кількість важких ситуацій, які треба розбирати. І якщо початківець думає, що проблеми на стартовому етапі бізнесу завершаться — ні. Підприємець постійно знаходиться в русі. Щоб не вигоріти потрібно постійно вчитися. Одноманітна робота без росту нічого не дасть.

poltavska-khvilia_xcwi/8UQMA6v7g.jpeg

Я не пропускаю жодної лекції стосовно бізнесу. Бо там я можу почути цікаві історії успіху.

Я точно знаю, що коли ти зупинився в розвитку — почалося твоє вигорання.

Уявіть, ви біжите а за вами женеться лев. Але ви біжите не один. Разом з вами 10 людей. Це представники бізнесу. А лев — це криза. Рано чи пізно лев вас з’їсть. Але головне, що ви повинні пам'ятати — чим швидше ви біжите, тим більша вірогідність того, що він з'їсть інших. Це кращий вихід врятуватися від вигорання, який я знаю. Ти повинен бігти!

А бігти це читати, дивитися, слухати, бачити і впроваджувати.

Як правильно звільняти людей

Раніше мені було дуже важко говорити слово «ні». Але є спеціальні програми, які цього вчать. Спочатку прощатися було важко. Ти розумієш, що людина не справляється. А у нього за спиною є сім’я, борги, зарплата і ти будеш ледь не катом, який викинув того, хто не вміє плавати посеред річки. Але з іншого боку ти розумієш, що якщо залишиш такого працівника — він з’їсть твої запаси, і ти помреш.

Головне — звільняти людей правильно. Ти повинен говорити мовою цифр. Кличеш його і говориш — ось ти, ось твоя зарплата, а ось те, що ти робиш. Ти мені нерентабельний. Вибач.

Зараз, коли ми когось звільняємо, ми даємо парашут. Парашут — це гроші, щоб звільнений за два-три місяці знайшов роботу і міг нормально жити.

Прощати треба завжди по-хорошому, навіть якщо людина погана.

Скажу одне — українській компанії легко конкурувати з європейцями. Секрет в тому, що ти повинен бути класним, аби людина не хотіла від тебе йти.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар