Чотириденний робочий тиждень. Що про це думають роботодавці

Близько половини українських роботодавців підтримують запровадження чотириденного робочого тижня.

За результатами останнього дослідження одного з ресурсів з пошуку роботи, роботодавці вважають, що зменшення кількості робочих днів дасть більше свободи для працівників у розв'язанні особистих питань.

Також роботодавці зазначили, що це допоможе зменшити офісні витрати компанії на електроенергію чи папір, а також допоможе швидше розв'язувати робочі задачі та покращить самодисципліну.

Однак не готові до такого скорочення робочого тижня близько 30% опитаних роботодавців.

Де у світі вже запровадили чотириденний робочий тиждень

Відомо, що останнім роками в усьому світі вивчається можливість скорочення робочого тижня. Попри побоювання, що це призведе до падіння продуктивності, результати експериментів доводять інше. Так, у Microsoft Japan після запровадження 4-денного робочого тижня продуктивність працівників зросла на 40%. Крім того, на 23% скоротилися витрати компанії на електроенергію та на 59% — обсяги друку документів.

Експеримент із 4-денним робочим тижнем також запроваджували у компанії Perpetual Guardian у Новій Зеландії. Через деякий час працівники розповіли, що вони стали менше нервуватися, продуктивність праці зросла, а витрати компанії на електроенергію скоротилися. Водночас деякі співробітники заявили, що у додатковий вихідний нудьгували без колег та роботи. Згодом компанія вирішила вже повноцінно запустити скорочений робочий тиждень.

Всі свіжі новини Полтавщини тут: https://t.me/poltavawave

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар