У Кременчуці фракція ОПЗЖ «перефарбувалась»: що про це говорить політолог Сергій Биков

ЕксОПЗЖисти у Кременчуцькій райраді створили депутатську групу «Єдність», але увійшли до неї не всі депутати колишньої фракції ОПЗЖ..

Про це пише «Кременчуцька газета».

6 квітня на брифінгу у Кременчуцькій районній військовій адміністрації голова райради Дмитро Колотієвський повідомив про створення нової депутатської групи «Єдність».

poltavska-khvilia_xcwi/7yJcImU7R.jpeg

За словами Колотієвського, раніше у фракцію ОПЗЖ входили 9 депутатів. Наразі у «Єдності» їх менше, але надалі вони ще врахують свій кількісний склад. Нову депгрупу очолив депутат Олег Шаповал.

Пригадаємо, що РНБО ухвалило рішення призупинити діяльність будь-яку діяльність політичних партій ОПЗЖ, «партія Шарія», «НАШі», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соцпартія України», «Соцпартія України», «Партія Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо».

Політичний консультант Сергій Биков говорить, що Верховна Рада у першому читанні внесла зміни до закону про політичні партії в Україні. Завдяки цьому були створені нові інструменти та механізми, щоби ліквідувати проросійські партії.

Рішення РНБО спровокувало саморозпуск проросійських партій в органах місцевого самоврядування.

«Це крок зроблений політиками через те, що вони не хочуть бути причетними й асоціюватися з російською агресією проти України, війною, яку проводить рф проти України, з гвалтуваннями та вбивствами, які чинять російські окупанти. Саме тому вони саморозпускаються та формують свої нові депутатські групи в ОМС», — каже Биков.

Політичний консультант вважає, що українці все одно пам'ятають історію кожного з політиків, не зважаючи до лав якої партії він входив. Проте чи залишаться проросійські політики — залежить від виборців.

«Якщо подивитися на ОПЗЖ, наприклад, Рабінович навіть не голосував за рішення про позбавлення мандату Іллі Киви й про санкції проти росії. Юрій Бойко навпаки голосував, виступив із засудженням російської окупації. Тут питання до персоналій більше, аніж до політичних організацій. Коли люди залишаються ті самі, це говорить про те, що ці політики намагаються зберегти себе в українській політичній архітектурі, але чи їм вдасться? Це залежатиме від українського виборця».

Додамо, що 30 березня стало відомо, що аналогічне рішення про припинення діяльності заявила й фракція ОПЗЖ у Полтавській обласній раді. Також у ВР готують законопроєкт про відкликання депутатів місцевих рад, що балотувались від «заборонених» партій.


Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар