У Полтаві в історичному будинку планують відкрити «Містохаб»: розповідаємо про проєкт (ВІДЕО)

У приміщенні колишньої кондитерської фабрики на вул. Спаська, 10 цьогоріч планують відкрити громадський простір «Містохаб».

На базі колишньої кондитерської фабрики та пивного бару «Притулок друзів» ГО «Полтавський батальйон небайдужих» планує відкрити «Містохаб». Громадський простір буде розташований на вул. Спаська, 10 — в історичній будівлі початку 20 ст.

За словами Полтавського і Кременчуцького архієпископа Федора, нещодавно будівлю передали у власність Фонду державного майна як історичну будівлю та пам’ятку архітектури місцевого значення:

«Коли почалася війна, почалася волонтерська робота. ГО “Полтавський батальйон небайдужих” змогла взяти в оренду кілька кімнат і облаштувати ветеранський центр. Потім цю будівлю виставили на аукціон. За допомогою одного з полтавських підприємців, який виступив благодійником, змогли викупити цю будівлю. І так вона стала власністю церкви».

Спершу в будівлі працювали різні соціальні проєкти, наприклад, ветеранський центр, «Полтавський батальйон небайдужих», телестудія «Разом», кімната для роботи з дітьми з аутизмом, табір «Джерело».

«Ідея створити громадський простір у Полтаві десь витала в наших головах. Хотілося щось зробити для молоді, для міста. Сформувалася група ініціаторів, до якої входили меценати, підприємці, громадські діячі, але пандемія зупинила цей процес. Так вийшло, що паралельно ще одна група небайдужих людей думала над створенням хабу, який би змінював наше місто», — розповів Федір.

Для реалізації проєкту громадська організація отримала грант від «Європейський фонд за демократію» в розмірі 101,1 тис. доларів. Загальна вартість бюджету проєкту становить 249 тис. доларів. За ці кошти в приміщенні планують облаштувати:

  • місце для проведення зустрічей і роботи;
  • кав’ярню;
  • простір для відкритих заходів;
  • простір для воркшопів;
  • виставкову зону;
  • книгарню;
  • краудфандингову зону;
  • маркет локальних виробників;
  • туристичний інформаційний пункт;
  • афішу подій міста.
«Ще багато роботи. Слава Богу, що є стіни, є вікна, є система опалення. Але треба враховувати, що будівля історична й тому підхід дуже обережний. Наприклад, ми вважали, що є пройма для дверей, але виявилося, що це просто заглиблення в стіні. Планувалося, що там буде ще один вхід, а виявилося, що його неможливо зробити. І це вже зміна концепції. Хотілося розширити стіну, вхід, але коли ми бачимо, що стіна є несучою конструкцією і вона тримає на собі дах. Коли мова йде про стару будівлю, то дуже складно щось планувати», — сказав Федір.

Координаторка в напрямку культурного розвитку Марина Грисменко розповіла, що до проєкту «Містохаб» уже приєдналися 15 інвесторів:

«“Містохаб” — це простір для об’єднання однодумців для того, щоби створити місто своєї мрії. Ідеєю проєкту є віддавати 80 % від прибутку на соціальні проєкти міста. На жаль, схожих форматів у Полтаві немає. Перш за все, мені здається, це великий фактор впливу коронавірусу, оскільки багато відкритих просторів, як коворкінг, на жаль зачинені».

Наразі ж для реалізації проєкту ще необхідно 119 тис. доларів. Громадський простір планують відкрити в листопаді.

Додамо, що для «Містохабу» шукають адміністраторів, PR та SMM менеджерів (mistohub@gmail.com).

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар