У дзвіниці Свято-Успенського собору проводять екскурсії: чим цікава історична будівля 18 століття (відео)

Цьогоріч завершили облаштування оглядового майданчика в дзвіниці собору. Відтепер полтавці можуть записатися на групові екскурсії до історичної будівлі.

Про це розповів 15 липня архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Протягом року тривали роботи з облаштування оглядового майданчика в дзвіниці Свято-Успенського собору. Облаштувати майданчик допомогли місцеві підприємці. Під час проведення робіт вигляд дзвіниці не змінювали.

«Приводили кілька людей, які намагалися запропонувати інженерне рішення. Намагалися зробити так, щоби нічого не зруйнувати й не демонтувати», – сказав архієпископ.

Дзвіниця Свято-Успенського собору – це єдина автентична історична споруда, яка розміщена на Івановій Горі. Будівля збереглася з 18 століття. Офіційна дата завершення будівництва дзвіниці 1801 рік. Хоча деякі науковці вважають, що в ці роки було тільки прибудовано портал із колонами, а дзвіницю збудували в кінці 18 століття.

«Дзвіниця збереглася, пережила всі катаклізми. Збереглися балки, на яких висіли дзвони й зокрема дзвін Кизикермен, який зараз зберігається в нашому Краєзнавчому музеї. Дзвін було вилито із гармат захоплених у Турецькій фортеці Кизикермен. У штурмі цієї фортеці брали участь козаки полтавського полку і вони подарували дзвін Успенському собору, головному храму Полтавщини».

Також на цеглі в дзвіниці збереглися написи радянського періоду. За словами Федіра, написи вирішили зберегти, адже це теж частина історії:

«Збереглися “графіті” радянського періоду, коли тут ходили відвідувачі й писали “Тут був Вася”. Ці “графіті” 87-року, 84-року. Хочемо це теж зберегти, бо це теж наша історія, коли дзвіниця була в запустінні».

Усередині споруди працює електронна система курантів, яка була створена у Полтаві. З висоти дзвіниці зі сходу сторони можна побачити Успенський собор, а із заходу взимку видно «Монумент Слави»

Відтепер у дзвіниці собору можуть проводити групові екскурсії. Для цього необхідно зібрати групу людей та визначити дату екскурсії. Про екскурсію можна домовитися у Свято-Успенському соборі (0532608923) або звернутися до канцелярії управління Полтавської єпархії (0532608873; 0980386630; 0661025057).

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар