Містохаб — міні-модель успішного міста в центрі Полтави

poltavska-khvilia_xcwi/prg0AZVng.jpeg
Команда проєкту МІСТОХАБ (фото К. Трегубова)

МІСТОХАБ — це бомба, яка підірве усталену для Полтави систему відносин між бізнесом, владою та громадою. Це прототип успішного міста, у якому представники різних сфер не просто співіснують, а ефективно взаємодіють, створюють комфортний для них усіх простір і генерують можливості для розвитку як один одного, так і міста в цілому.

Це перший у Полтаві проєкт соціального підприємництва, який працюватиме завдяки інвестиціям полтавців. Створення ХАБу профінансують своїми внескам небайдужі полтавці, а вже за рік діяльності він почне генерувати кошти на ініціативи з розвитку Полтави.

Що таке МІСТОХАБ

МІСТОХАБ — це, власне, перший ХАБ у Полтаві. Проєкт із розвитку громадського, культурного та бізнесового середовища Полтави.

Дослівно «hub» з англійської перекладається як «центральний вузол, точка, куди сходяться всі зв’язки». У переносному значенні це слово використовують на позначення місця, яке є точкою перетину різних міських середовищ — влади, бізнесу, громади. Це своєрідні майданчики для комунікації соціально-відповідальних людей з різних сфер.

За своєю суттю ХАБ — це центр соціальних ініціатив та креативу, місце народження нових ідей, реалізації неформального навчання, майстер-класів, бізнес-проєктів.

МІСТОХАБ, звичайно ж, поєднуватиме в собі ці складові. Тут можна буде випити кави, прийти на лекцію чи організувати власну презентацію, обговорити ідеї, знайти однодумців. А ще почитати книгу або придбати креативні полтавські сувеніри у крамниці.

Перша публічна презентація МІСТОХАБ. Альона Гончаренко, співзасновниця проєкту (фото К. Трегубова)

Варто сказати, що це вже не просто ідея, а повноцінний проєкт. Команда проєкту з 8 осіб майже півтора роки працювала над розробкою концепції МІСТОХАБу, над пошуком однодумців, приміщення та фінансування.

Розміщуватиметься ХАБ в історичній будівлі в центрі міста — на вул. Спаській, 10. Наразі розробляється дизайн проєкт, ведуться ремонтні роботи. Відкриття ХАБу планується у листопаді-грудні 2021 року.

Як це працює

МІСТОХАБ — це перший у Полтаві проєкт соціального підприємництва, який реалізується за принципом імпакт-інвестування. Імпакт-інвестування — це вкладення грошей у проєкти, від яких очікують позитивного соціального чи екологічного ефекту. Такі інвестиції можуть бути поворотними або безповоротними.

За подібною моделлю уже діють простори в інших містах. Впевнені, ви чули про Urban Space 100, Промприлад.Реновація (Івано-Франківськ), Urban Space 500, Арт-завод Платформа (Київ), Impact hub Odessa. Вони теж були створені завдяки імпакт-інвестиціям і поєднують у собі заклади харчування, коворкінги, лекторії і, звичайно ж, майданчики для підтримки суспільно корисних проєктів.

Для того, щоб МІСТОХАБ почав працювати, потрібно залучити 120 тис. доларів. Гроші підуть на ремонт приміщення, закупівлю меблів та техніки. Наразі команда проєкту шукає інвесторів, які готові вкласти кошти у розвиток ХАБу. Проєкт уже отримав 130 тис доларів грантових коштів.

Інвестиції можуть бути як персональними — від 1 людини, так і командними — від громадської організації чи компанії. Відповідно, сума внеску складає 1000 та 5000 доларів.

poltavska-khvilia_xcwi/c-RJ0ZV7g.jpeg
Зустріч з першою двадцяткою потенційних інвесторів (фото Р. Гнидін)

МІСТОХАБ — це некомерційний проєкт і інвестиції є безповоротними. Полтавці, які вкладуть кошти у відкриття ХАБу, не отримуватимуть прибутків від його діяльності. Точніше, не отримувать прибутків у грошовому еквіваленті. Головна вигода від діяльності МІСТОХАБу — це зміни в місті.

За рік роботи МІСТОХАБ має вийти на самоокупність. А прибуток, який він буде отримувати, спрямовуватиметься винятково на реалізацію некомерційних проєктів з розвитку Полтави. Всі інвестори отримають право ввійти до Ради конкурсу проектів, яка вирішуватиме, на які проєкти спрямувати кошти. Погодьтеся, приємно бачити, як вклавши близько 30 тис грн у проект, ти запускаєш масштабний процес змін у місті.

Щоб стати співзасновником МІСТОХАБ, потрібно розділяти ідею проєкту, відповідати принципам доброчесності та сплатити інвестиційний внесок.

Долучитися до спільноти інвесторів можна за посиланням. Контакти з питання інвестування в проєкт: +380 95 026 4775

У чому унікальність проєкту

МІСТОХАБ — це місце для кожного. Тут будуть різні за своїм наповнення локації, які зможуть задовольнити потреби максимально широкого кола містян:

• кав´ярня;

• простір для відкритих заходів;

• простір для воркшопів;

• місце для зустрічей і роботи;

• краудфандинг зона;

• туристичний інфо пункт;

• маркет локальних виробників;

• книгарня;

• афіша подій міста;

• виставкова зона.

МІСТОХАБ — це міні-модель успішного міста. Де є місце для бізнесу, культури, громадянського суспільства і влади. Де всі вони не просто співіснують, а ефективно взаємодіють, створюють простір, у якому їм усім комфортно, і роблять свій внесок у розвиток міста.

poltavska-khvilia_xcwi/-pv2AWV7R.jpeg
Співзасновниця МІСТОХАБ Наталя Баранник з макетом лого проєкту (фото К. Трегубова)

Для представників громадського сектору ХАБ буде простором для нетворкінгу та обміну ідеями. Фахівці зможуть тут поширювати свою експертну думку та надавати послуги. Активні полтавці — долучатися до різних ініціатив, інвестувати ресурси у проєкти, які їм подобаються, або, напаки, знайти фінансувнаня на свої ідеї. Представники бізнесу отримають додаткові можливість для розвитку та неформальної освіти. Студенти та молоді спеціалісти — для соціального та професійного саморозвитку і взаємодії. Для представників влади це чудовий майданчик для комунікації з громадою, експертами і бізнесом в ухваленні рішень. Представники креативних індустрій зможуть тут знайти своїх шанувальників та партнерів, а також залучити інвестиції на свої проєкти.

МІСТОХАБ стане місцем для предметного спілкування і обговорення змін та покращень, які зможе запропонувати кожен полтавець.

Уявімо, що хаб уже існує. Художник Анатолій зможе відкрити тут свою виставку і відвідувати лекції з сучасної культури. Студентка Оля — привести своїх друзів з Харкова і накупити полтавських сувенірів. А після пар приходити на спікінг клаб або щоб почитати книжку. Бізнесмен Олег буде зустрічатися в ХАБі з партнерами, а також підтримувати ініціативи ХАБу, бо в нього самого не вистачає часу на громадську діяльність, але йому хотілося б зробити свій внесок у розвиток міста.

Іншими словами, МІСТОХАБ — це простір, який об’єднує полтавців, щоб створювати місто своєї мрії. Запуск ХАБу та постійне його наповнення змістовними заходами допоможе об’єднати зусилля задля сталого розвитку громадянського суспільства, культури та економічного потенціалу міста.

Проєкт реалізується за підтримки імпакт інвесторів та Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов’язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів.

Команда МІСТОХАБ

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар