У полтавській лікарні проведуть службове розслідування через смерть пацієнта

27 травня ввечері полтавка Олена Запорожан повідомила на своїй сторінці в Facebook, що Полтавська центральна районна клінічна лікарня не госпіталізувала працівника її майстерні Євгенія, у якого виявили пневмонію. Після цього жінка забрала чоловіка до іншої лікарні, однак, врятувати його не вдалося.

Наразі Департамент охорони здоров'я розпочав службове розслідування, аби з'ясувати, що сталося у лікарні.

poltavska-khvilia_xcwi/BxxbHisSg.jpeg

Євгеній був переселенцем із Харківщини. Майже два роки чоловік працював у майстерні Олени, був автором і розробником тактичного одягу для військових.

Олена Запорожан розповіла «Полтавській хвилі», що у суботу, 25 травня, Євгеній написав Олені, що у понеділок вони не зустрінуться, оскільки в нього висока температура. Наступного дня жінка не контактувала з чоловіком. У понеділок, 27 травня, Олена помітила, що Євгеній не реагує на повідомлення в робочому чаті, тож почала хвилюватися і вирішила зателефонувати йому ближче до обіду.

«Зателефонувала. Голос (у Євгенія, — авт.) був такий, що я подумала, що в нього інсульт. Він ледь говорив. Інформацію зрозуміти взагалі було важко».
poltavska-khvilia_xcwi/96yi4mySg.jpeg
Олена Запорожан. Фото: особиста сторінка у Facebook

Жінка говорить, що після розмови вирішила, що чоловік викликав швидку після того, як йому стало гірше. Спочатку вона не могла зрозуміти, в яку лікарню відвезли Євгенія, і лише після того, як він сказав Олені, що перебуває біля центральної районної лікарні, вона разом зі своєю працівницею змогла його знайти.

Коли Олена приїхала до лікарні, чоловік сидів на вулиці. Його не госпіталізували.

Зі слів Євгенія, жінка зрозуміла, що у понеділок зранку йому стало зле і після цього він викликав швидку допомогу. Олена додала, що у чоловіка боліла одна сторона тіла під ребром.

«Вже потім лікарі сказали, що в нього одна легеня взагалі не працювала. Він викликав швидку. Швидка чомусь вирішила, що в нього апендикс. І, оскільки була ургентна лікарня, це вже потім нам у "районці" сказали, що ургентна хірургія — це і є "районка", його повезли туди. В машині йому поставили катетер на руку, щоб підготувати. Ніякого знеболювального йому не робили, ну, мабуть щоб не змазати клінічну картину. Я знаю, що при апендициті цього не роблять.
Ну і привезли ж його в районну лікарню. Далі його почали там обстежувати, апендикс вони виключили і направили його на рентген, тобто вони запідозрили, що в нього не так дихають легені. На рентгені вони побачили, що в нього пневмонія і все. Вони йому рекомендували йти до сімейного лікаря».

Олена розповіла, що коли стояла на вулиці біля Євгенія, з лікарні вийшла медпрацівниця, яка почала цікавитися самопочуттям чоловіка. Жінка запитала в неї, чому чоловіка вигнали з лікарні, на що та їй відповіла, що їхня лікарня ургентна по хірургії. На це Олена відповіла їй, що чоловікові дуже зле, тож вони мали б якось допомогти йому. Працівниця лікарні сказала їй, що Євгеній — не їхній хворий та не пацієнт їхнього відділення, тож по швидкій вони прийняти його не можуть, і запропонувала Олені піти поговорити із завідувачкою терапевтичного відділення.

«А він сидить і єдине, що може сказати "мені би обезболу"», — пригадує Олена.

Чоловік також розповів Олені, що йому взагалі нічого не кололи в лікарні. Після цього вона запитала у медпрацівниці, чому Євгенію не вкололи знеболювальне, оскільки йому зле. На що та їй відповіла:

«Сходіть в аптеку й купіть. Я вам уколю. Мені не тяжко».

Після цього Олена зателефонувала знайомим у 2-гу міську лікарню. Там чоловіка обстежили, а зрозумівши, що він у тяжкому стані, перевезли його до реанімації. На жаль, реанімаційні заходи не допомогли. Цієї ночі Євгеній помер.

«Я впевнена, що вони бачили, що він тяжкий і вони його вигнали просто, щоб не витягати, щоб не морочитися. Вони його вигнали, щоб він тихенько вдома вмер. І він би тихенько вдома й вмер, ми б дізналися, можливо, через тиждень, аби не кіпішували. Живе він один», — говорить Олена.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Сергій Котов повідомив, що сьогодні в Департаменті проведуть засідання комісії за участі науковців місцевого медичного університету. За його інформацією, Євгеній звернувся до центральної районної лікарні з підозрою на апендицит. Потім апендицит виключили, а чоловікові порадили звернутися до сімейного лікаря.

poltavska-khvilia_xcwi/lnRHVisIg.jpeg
Сергій Котов. Фото: Полтавщина
«Що далі було, який остаточний діагноз — зараз розбираємося. Буде розтин і будемо дивитися що і до чого. Якщо ми побачимо ознаки, що будуть потрібні поліцейські, то однозначно долучимо. Мені складно говорити, поки немає остаточного діагнозу. Тому що по діагнозу буде маса питань до роботодавця його. Проводиться службове розслідування, яке має бути за законом. Ми його проведемо... По закону розслідування 10 днів, але ми проведемо його набагато швидше, до кінця тижня», — додав Котов.

Інформацію щодо проведення службового розслідування підтвердила й голова профільної комісії з питань охорони здоров'я Маріанна Соліман. За її словами, Департамент намагатиметься якомога швидше його провести, оскільки наразі для нього — це першочергове завдання.

poltavska-khvilia_xcwi/Lo8vVmyIg.jpeg
Маріанна Соліман. Фото: Полтавська хвиля

У міській раді «Полтавській хвилі» також зазначили, що у Департаменті охорони здоров'я проведуть комісійну перевірку обставин надання медичної допомоги Євгенію.


Своєю чергою Олена Запорожан зауважила, що знає про службове розслідування, однак, наполягатиме й на кримінальному.

«Я наполягаю на кримінальному розслідуванні, бо я вважаю, що його вбили. Я знаю, я прекрасно знаю, що вони мали діяти не так. Вони мали його в іншу лікарню перевести, якщо в їхній не було місця. В ургентну якусь терапію», — додала жінка.

Ми також звернулися до правоохоронців і чекаємо на інформацію. «Полтавська хвиля» продовжує стежити за ситуацією.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар