Вдарила дитину за лайку: в Полтаві розслідують побиття школяра

У листопаді 2023 року Марина Яриш, мати учня полтавської школи №41, заявила про інцидент, який стався з її сином Ричардом на перерві. Дитина розповіла матері про те, що його вдарила вчителька. Редакція «Полтавської хвилі» сконтактувала з постраждалими, адміністрацією школи, правоохоронцями та Департаментом освіти Полтавської міськради, аби з'ясувати, що сталося.

poltavska-khvilia_xcwi/elZORRtIR.jpeg

Попри те, що ситуація сталася в листопаді 2023 року, розголосу вона набула вже в січні цього року. В одній із тематичних батьківських спільнот у Facebook Марина Яриш оприлюднила свою заяву до директорки школи №41. У ній йшлося про те, що її сина Ричарда, учня 3-А класу цієї школи, вдарила вчителька Олена Рокитянська.

Жінка повідомила, що син розповів їй, що під час перерви він бавився з іншими дітьми та зізнався, що під час цього нецензурно виразився. За це вчителька схопила його за комір та вдарила по обличчю. Ричард розповів матері, що після цього в нього потемніло в очах, шуміло у правому вусі та він втратив слух на кілька секунд.

Також, за словами дитини, опісля вчителька привела його до класної керівниці, не розповівши, що сталося. Пані Марина також додала, що після того, як син розповів їй, що сталося в школі, вони поїхали до лікарні, де його оглянув травматолог. У Ричарда була підозра на струс мозку.

poltavska-khvilia_xcwi/23AdCjcIR.jpeg
Фото: Марина Яриш

Два тижні потому жінка звернулася до Департаменту освіти Полтавської міськради через бездіяльність шкільної адміністрації. Марина Яриш попросила Департамент провести службове розслідування у навчальному закладі стосовно інциденту із її сином.

Також жінка додала, що її запрошували на засідання трудового колективу, де «захищали не права дитини, а виправдовували вчинки педагога».

poltavska-khvilia_xcwi/LjakqCcSR.jpeg
Фото: Марина Яриш

Ми поспілкувалися з Мариною Яриш. За її словами, в школі майже не відреагували на інцидент. Жінка розповіла, що її запрошували на зібрання педагогів, де вирішили, що вчителька має перепросити в родини.

«Але мене те, що вона вибачиться, не влаштовує. Тому що такий вчитель не повинен навчати дітей», — говорить жінка.

Жінка пригадала, що розповів їй син того дня, коли стався інцидент у школі:

«Він грав та на перерві бігав з другом. Вони просто бігали, один одного лякали і він (друг, – ред.) крикнув там чи налякав його, і тоді він (Ричард, – ред.) виругався. Він не побачив, хто ззаду нього стоїть, а там стояла вчителька. Це було в першому класі. Чомусь вони забігли до неї в клас. Вона просто схопила його за воріт і лупонула по обличчю. До стінки притиснула і вдарила. Дуже сильно вдарила».
poltavska-khvilia_xcwi/boObCC5IR.jpeg
Фото з особистої Facebook - cторінки Марини Яриш

Пані Марина також додала, що це дуже травмувало дитину. Нині Ричард не ходить до школи, втім, складно сказати, чи пов'язано це конкретно із цією ситуацією.

Жінка розповіла, що кілька днів вона із сином перебувала в лікарні, оскільки після інциденту в школі йому стало зле. Також вона додала, що у Ричарда були підозри на струс мозку.

«Зараз з ним все нормально, але його психологічний стан не дуже добрий».

Марина Яриш також додала, що буде звертатися до суду.

«Я наполягаю її на звільненні з роботи. Особливо з дітьми. Особливо з дітьми перших класів».

За словами Марини Яриш, вона разом із сином вже була на допиті в поліції. Там Ричард розповів усі деталі інциденту. Жінка додала, що камери в школі є, втім, здебільшого вони розташовані на вулиці чи деінде, але не в класах.

«Розумієте, ніхто не підняв би руку, якби були свідки. Вона б на це не пішла. А так вона була з ним наодинці, вона його ляснула і зрозуміла, що там цього ніхто не бачить».

Жінка вважає, що вчителька була впевнена, що дитина про це нікому не розповість.

Ось що відповіли Марині Яриш у Департаменті освіти Полтавської міськради:


У Департаменті освіти Полтавської міськради порадили звертатися до адміністрації школи, оскільки службове розслідування проводили саме в навчальному закладі.

«Це працівник саме цього закладу. За організацію освітнього процесу і кадровий склад відповідає директор закладу», – сказала директорка Департаменту Жанна Каплоух.
poltavska-khvilia_xcwi/sFn73jcSR.jpeg
Жанна Каплоух. Фото: Полтавська хвиля

Директорка школи Євгенія Бутова відмовилася коментувати ситуацію телефоном.

Тож ми подали інформаційний запит до адміністрації школи та чекаємо на відповідь.

poltavska-khvilia_xcwi/r66v3jcIR.jpeg
Євгенія Бутова. Фото: Facebook

Сконтактувати з вчителькою Оленою Рокитянською нам не вдалося. Втім, ми готові оприлюднити її позицію.


Як повідомили на офіційному сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини, за результатами реагування Омбудсмана, правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження щодо можливого побиття вчителькою школи третьокласника.

Згідно з інформацією Департаменту освіти Полтавської міськради, комісія з розслідування школи вирішила винести вчительці догану.

Речник ГУ НП у Полтавській області Юрій Сулаєв також підтвердив, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 125 ККУ. Наразі поліціянти з'ясовують обставини події.

«Полтавська хвиля» продовжує слідкувати за ситуацією.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар