У полтавських лікарнях поставлять на облік антибіотики

З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, вестимуть облік загального споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву протягом року.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я

Які препарати підлягають моніторингу?

Антибіотики групи спостереження. Це лікарські засоби, які широко використовуються для лікування бактеріальних інфекцій у якості першої та другої лінії терапії.

Надмірне та нераціональне використання цих препаратів призводить до того, що антибіотики перестають діяти. Це змушує лікарів призначати антибіотики з групи резерву.

Антибіотики групи резерву — це лікарські засоби «останньої надії», які використовують для лікування вкрай тяжких бактеріальних інфекцій, коли інші антибіотики зазнали невдачі.

Досить часто ці препарати є більш вартісними та більш токсичними, ніж засоби першої лінії терапії. Антибіотики групи резерву варто обирати лише в останню чергу.

Як повідомляють в Центрі громадського здоров'я, якщо ми втратимо дієві антибіотики, то в майбутньому не зможемо лікувати бактеріальні інфекції. Для того, щоби зберегти ефективність антибіотиків — ми маємо відмовитися від надмірного та нераціонального їхнього використання.

Нагадаємо, що у полтавській лікарні згорнуть 30 інфекційних ліжок для хворих на COVID

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар