У полтавській обллікарні може зникнути тепло: ремонт котельні обійдеться у 41 млн гривень

Одна із котелень, розташованих у центрі Полтави, потребує термінового ремонту. Якщо ж його не здійснити, без тепла ризикує лишитися обласна лікарня та ряд інших медзакладів.

poltavska-khvilia_xcwi/oSIVLmhng.jpeg

Про це повідомляє пресслужба «Полтаватеплоенерго».

Мова йде про котельню по вул. Дмитрієва, 7-В. Вона забезпечує теплом 19 лікарняних закладів, серед яких – увесь комплекс обласної лікарні, дитячої обласної лікарні, онко- та кардіодиспансери, станцію переливання крові та станцію швидкої медичної допомоги. Також вона надає тепло та забезпечує гарячою водою 30 житлових будинків та 3 освітні заклади.

poltavska-khvilia_xcwi/zXGSLmh7g.jpeg

Як зауважили у пресслужбі КП, цій котельні вже майже 50 років. Її проєктували, як парову, проте у 1989 році її перевели у водогрійний режим. Така трансформація суттєво знизила термін експлуатації котлів та збільшила кількість аварій на вже тоді не новому обладнанні.

Як зазначає технічний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко, на сьогодні застаріла технологія та зношене обладнання ледве справляється зі своєю функцією.

«В сьогоднішніх умовах експлуатація «парових» котлів у водогрійному режимі — не є правильним технічним рішенням, і тим більше не відповідають вимогам енергоощадності. Та все ж, найбільше занепокоєння викликає саме надійність їх роботи. Розуміючи це, ми шукаємо можливість провести повну реконструкцію цієї котельні», — повідомляє директор «Полтаватеплоенерго».

За його словами, через численні зварювальні роботи навіть змінилася структура металу.

За словами заступника начальника 4 теплового району Максима Шинкарука, три тижні тому на котельні виникла аварійна ситуація, пов’язана зі значним витоком теплоносія.

«На котельні знаходяться котли ДКВРи – це парові котли, переведені в водогрійний режим ще за радянських часів. Після включення котлів в роботу, із початком цьогорічного опалювального періоду, не пройшло і двох місяців, а котел №3 після вже вийшов із ладу», — каже заступник начальника.

Така ситуація загрожує тим, що лікарні можуть лишитися без тепла. А стабільна температура для пацієнтів дуже важлива, особливо під час пандемії.

«Це – лікарня, де постійно триває лікувальний процес. Опалення, подача гарячої води здійснюється в операційні зали, палати. Крім того саме з цієї котельні здійснюється подача пару для дезкамери, для проведення дезінфекцій та ін», — розповідає заступник головного лікаря з технічних питань ПОКЛ ім. Скліфосовського Валерій Лещенко

За словами технічного директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимира Пасічка, до наступного року дану котельню треба терміново реконструювати та встановити сучасні котли із ККД вище 94%. Для цього необхідно близько 41 млн грн. Натомість «Полтаватеплоенерго» зможе знайти лише половину цієї суми.

«Тому ми звернулися до нашого власника, обласної ради, до Полтавської ОДА з проханням допомогти із фінансуванням ремонтних робіт. Адже левова частка споживачів зазначеної котельні — це лікарняні заклади, фінансування яких здійснюється саме із обласного бюджету», — повідомив Пасічко.

За словами Володимира Пасічка, полтавські теплоенергетики планують подати проектно-кошторисну документацію на державну експертизу та сподіваються, що, завдяки підтримці обласної влади, питання повної реконструкції котельні по вул. Дмитрієва, 7, вдасться вирішити вже влітку наступного року.

Нагадаємо, влада планує витратити 1 мільйон на коригування проєкту по Реконструкції Корпусного саду.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • АС
    Аміна Соколова
    3 груд.
    Так тепло буде чи не буде, журналісти, забагато буков!
    Відповісти