Власник будинку у Полтаві через суд хоче прибрати його з переліку пам'яток

14 серпня 2023 року ТОВ «Фінансово-промислова компанія "Єдінство"» звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської ОВА з проханням прибрати будинок по вулиці Гоголя у Полтаві з Переліку щойно виявлених об`єктів культурної спадщини Полтавського району Полтавської області.

poltavska-khvilia_xcwi/6N-0mjkSg.webp

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі досудових рішень.

«Будинок лікаря Василя Товстолужського» розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації № 65 від 30 січня 2023 року внесли до переліку.

Підставою позову позивач зазначає порушення спірними рішеннями своїх прав у сфері публічно-правових відносин.

До вказаного позову долучено документи на підтвердження перейменування позивача, а саме — Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-промислова компанія "Єдність"», та зміну його місця реєстрації на вулиці Гоголя, м. Полтава, 36000.

Суд ухвалив, що адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду.

Тож, справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження. Судове засідання призначили на 3 жовтня 2023 року 10:00 в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: Полтава, вулиця Пушкарівська 9/26.

За словами Мамая, будинок віджив свій вік

Власник історичної будівлі в Полтаві на Гоголя, 7 захотів її знести та побудувати житловий комплекс, а влада не бачить для цього перешкод.

ТОВ «Фінансово-промислова компанія „Єдінство”» викупило цю будівлю У 2018 році.

22 листопада 2022 на архітектурній комісії від представника компанії ми довідалися, що власник задумав перебудувати свою нерухомість, знести історичний будинок, а на його місці побудувати новий. Мовляв, стіни будівлі покрилися тріщинами й дуже дорого опалювати стало.

25 листопада після сесії Полтавської міськради Олександр Мамай підтримав забудову, сказавши, що такі будинки віджили свій вік:

«Історія це в нас Біла Альтанка, Пам'ятник Слави, пам'ятник Пєтру I, пам'ятник Кєліну. Це історія, а ті всі будинки віджили свій вік. Тому я ставлюся позитивно».

Остаточно переконати комісію мав той факт, що будинок не пам'ятка архітектури, тому є законні підстави на демонтаж.

«Полтавська Хвиля» розбиралася у ситуації у матеріалі:

«Треба руйнувати, місто має розвиватися» — як у Полтаві «цінують» історичну спадщину.

poltavska-khvilia_xcwi/sPMzZjkIg.webp
Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар