З 2015 року на війні: полтавцям розповіли історію бойового «Штурманомобіля»

7 травня на Театральну площу привезли справжній бойовий автомобіль «Штурманомобіль» 93 бригади 20 ОМпБ 2 роти. Ще його називають «Монстриком», бо з 2015 року він побував на багатьох напрямках, де тривали бойові дії.

Нещодавно «Штурманомобіль» повернули до Полтави з Охтирки, де він зламався після боїв. Деякий час авто не могли забрати на ремонт через бойові дії. Згодом, військових з 93-бригади перекинули на Ізюмський напрямок, де вони продовжили бити окупантів без «Штурманомобіля». Після важких боїв бійці бригади потрапили у шпиталь.

«Мені хотілося, щоби ця машина була в центрі міста, аби полтавці могли побачити, якою ціною дається мирне небо, — каже організаторка та волонтерка Вікторія Мірошніченко».

Цей автомобіль разом із військовими бачив бої ще до початку повномасштабного вторгнення росії. З 2015 року «Монстрик» проїхався своїми колесами по Донеччині, Луганщині, зокрема по Маріупольському й Авдіївському напрямках.

Сліди боїв на «Монстрику» видно одразу: вибиті фари, пом'яті двері, багнюка, дірки від уламків снарядів, потріскане скло.

Зазирнувши до салону «Штурманомобіль», бачимо усіяну військовими шевронами стелю. Волонтерка Вікторія Мірошніченко розповідає, що традиція прикріпляти шеврони з'явилася ще у 2015 році. На жаль, дехто з власників цих шевронів загинули захищаючи державу.

«Коли на позиціях хлопці дарували свої шеврони на пам'ять, я їх ліпила на стелю у своєму військовому Галопері (позашляховик Hyundai Galloper — ред.), який віз поранених і привозив допомогу. Потім хлопці перехопили мою ідею і теж стали збирати шеврони».

Посередині, серед десятків шевронів, приліплений шеврон волонтерки Вікторії. На ньому зображена світловолоса дівчина з написом «VictoryA».

«Тут навмисно написано як перемога, а не як ім'я. Кажуть, що він проносить вдачу, тому що в цій автівці всі екіпажі з моїм шевроном вціліли», — каже Вікторія Мірошніченко, тримаючи в руках свій шеврон.

На дверцятах автомобіля розміщена наліпка «Штурман». Це позивний Олега Трофимчука, який раніше був у складі 93 бригади, але нині захищає державу в іншій військовій частині.

«Це товариш. Це друг, який завжди поруч. За пару місяців як розпочалися бойові дії, він казав, що йде на пенсію, що немає сил воювати. Але це ненадовго. У перші дні він повернувся, зараз служить», — розповідає пані Вікторія.

На початку більшість полтавців оминала «Монстрика» у центрі. А вже протягом години майже кожен зупинявся біля побитого війною автомобіля.

«Наразі дуже важко, адже чоловік зараз перебуває на передовій. Він теж з 93-бригади, але з іншої роти. Гарячий напрямок. Дуже хочеться, аби хлопці якнайскоріше повернулися додому. В кожного є дитина, батьки. Ми в них віримо», — каже полтавка Анна, яка ледь втримує дитину, що тягнеться до авто.

Полтавка Марина підійшла до «Штурманомобілю» ще з самого початку. Вона мовчки послухала історію автомобіля та зазирнула всередину.

«Емоції більше сумні, адже коли слухаєш Вікторію, то дуже важко. Розумієш, що цей автомобіль рятує людей, вивозить наших хлопців, дуже допомагає і скільки всього бачив. З іншого боку сум, а з іншого гордість за таких людей, волонтерів, хлопців».

Поруч з автомобілем полтавці купують мерч від волонтерів: прапори, наклейки, шкарпетки та багато всього іншого.

Волонтерка «Оборона Полтави» Катерина Бабіч каже, що всі кошти отримані з прибутку передадуть військовим:

«Кошти потрібні зараз багато на що. Зараз в Україні мало мати кошти, адже те, що потрібно, ти не купиш. Часто закупівлі відбуваються закордоном. Зараз критично не вистачає коштів на те, щоби оплатити собівартість наших ранців під РПГ, пошиття тактичних аптечок».
Волонтерка «Оборона Полтави» Катерина Бабіч

Окрім автомобіля, сьогоднішньою фотозіркою вдалося стати одному собаці, якому вдягли жовтоблакитну пов'язку «Я не патрон, але теж сміливий».

Побачити справжній військовий автомобіль полтавці зможуть лише сьогодні до 17:00 на Театральній площі.


Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"