За два місяці війни Україна понесла збитків на майже $92 млрд
Загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури України становить майже $92 млрд. Загальні втрати економіки, понесені в ході війни, складають $564-600 млрд.
Станом на 2 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури сягнула майже $92 млрд або 2.7 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $4.5 млрд. Про це у пресрелізі повідомляє команда KSE Institute, яка здійснила аналіз у межах проєкту «Росія заплатить».
У межах проєкту спільно з командою KSE Institute працюють волонтери з Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, Трансперенсі Інтернешнл Україна, Прозорро.Продажі, Prozorro та Української ради торговельних центрів.
Як вказують автори проєкту, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати, коливаються від $564 млрд до $600 млрд.
Також у своєму проєкті КSЕ обрахував втрати легкових автомобілів (визначені на основі непрямих методів), що відбулися внаслідок знищення, пошкодження чи захоплення приватних авто. За оцінками аналітиків КSЕ, таких щонайменше 89,5 тисяч автівок, а загальна вартість таких авто, за попередніми оцінками, складає понад $1.3 млрд.
Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 195 заводів та підприємств, 231 медзаклад, 543 дитсадки, 295 мостів та мостових переходів, 151 обʼєкт складської інфраструктури. Крім того, за час війни пошкоджено чи зруйновано щонайменше 97 релігійних та 144 культурних обʼєктів. Внаслідок бойових дій пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23,8 тис кілометрів доріг, 33,7 млн квадратних метрів житлового фонду.
Зокрема, за оцінками КSЕ, станом на 2 травня прямі втрати підприємств (активів, складів) від війни вже складають близько $10 млрд. Фіксували втрати про пошкоджені, зруйновані та захоплені підприємства як на основі мікроданих – свідчень про втрати конкретних підприємств, що збирались з:
- публічних джерел;
- подавались безпосередньо підприємствами через веб-сайт проєкту «Росія заплатить»;
- відповіді підприємств на спеціальний опитувальник, розроблений та розісланий підприємствам-членам найбільших бізнес-асоціацій в рамках проєкту. Обрахунок зафіксованих втрат здійснюється на основі даних фінансової звітності.
Прямі втрати України від пошкодження фізичної інфраструктури, на основі публічних джерел та даних органів влади, станом на 02.05.2022, з початку воєнних дій