Злочинна схема на 157 млрд — голову правління Полтавського ГЗК взяли під варту

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 999 млн 991 тисячу грн голові правління гірничо-збагачувального комбінату, що належить до групи компаній.

poltavska-khvilia_xcwi/wl-4-pZSg.webp

Раніше голові ГЗК було повідомлено про підозру у незаконному видобуванні надр на понад 157 млрд грн. Підозрюваного взяли під варту у залі суду.

Згідно з сайтом ГЗК, правління комбінату очолює Віктор Лотоус.

У злочинній змові з іншими невстановленими працівниками гірничо-збагачувального комбінату підозрюваний налагодив незаконну схему видобування корисних копалин з метою збагачення.

poltavska-khvilia_xcwi/NKuWapZIg.jpeg
Віктор Лотоус

Маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, угруповування незаконно обробляло та реалізовувало інші породи корисних копалин, які були отримані в процесі видобування.

Ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності.

З 2015 по 2021 роки було незаконно видобуто понад 20 млн куб м корисних копалин – це приблизно 164 тисячі вагонів. Сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн. За ці кошти можна придбати щонайменше чотири нових комплекси Patriot.

Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на майно з метою подальшого відшкодування збитків. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину, з метою притягнення їх до відповідальності.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Кримінал"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар