Літаючі пінгвіни та Стародавній Рим: розповідаємо про історію Дня сміху та відомі розіграші
1 квітня відзначають міжнародний День сміху.
Достеменно невідомо про походження цього свята. На сьогодні існує кілька версій.
Так, наприклад, вважають, що 1 квітня як День сміху вперше відсвяткували ще у Древньому Римі. Там відзначали свято дурних. Вважали, що першоквітневий обман пов’язаний зі святом на честь божества Сміху.
Ще одна версія походження пов’язана зі Стародавньою Індією.
Там наприкінці березня відзначали свято жартів. Саме у той період святкували день весняного рівнодення, з народними гуляннями, жартами і витівками.
Також є версія щодо того, що 1 квітня раніше відзначали ірландці – на честь Нового року.
Одна із популярних версій виникнення свята говорить про зв’язок із переходом на григоріанський календар, введений папою Григорієм XIII у 1582 році.
До переходу Новий рік відзначали наприкінці березня. Новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувався 1 квітня. Проте вже у середині XVI століття король Карл IX реформував у Франції календар і переніс Новий рік на 1 січня.
Не зважаючи на це, багато люду продовжували святкувати Новий рік 1 квітня. Тому тих, хто вітав одне одного цього дня, називали квітневими дурнями.
Також було прийнято розігрувати всіх. Звідси і пішов День сміху.
Найбільш відомі розіграші
1 квітня 1994 року на радіо National Public Radio оголосили: “Якщо ви зробите собі татуювання з написом Pepsi або Nike, то отримаєте довічну 10-відсоткову знижку”. Багато слухачів повірило і побігла робити татуювання. Яким же було їхнє здивування наступного дня, коли на тому ж радіо розповіли, що це був лише розіграш.
Цього ж дня 1986 року у газеті Le Parisien розмістили замітку про демонтаж Ейфелевої вежі. У газеті повідомлялося, що уряд вирішив перенести її до французького Діснейленду, а на старому місці будуватиметься стадіон для майбутніх Олімпійських ігор.
Пожартувати вирішили і BBC, коли показали в програмі Miracles of Evolution відеорепортаж про раніше невідомих літаючих пінгвінів. У відео показали, як пінгвіни енергійно махають крилами, піднімаються в повітря і зграєю парять у небі. Згідно репортажу, пінгвіни не просто злітають, а ще й відправляються подалі від антарктичних холодів – до тропічних лісів Амазонки.
Для створення даного ролика використовувалися зйомки реальних пінгвінів в Антарктиді, а сюжет розвинули за допомогою комп’ютерної графіки.
Довідково: окрім Дня сміху, 1 квітня – це День розчинної кави, День народження долара, Міжнародний день веселощів на роботі, Міжнародний день птахів, Міжнародний день ремонту доріг, День викопних дурнів, День їстівної книги, Міжнародний день фріволіте.
У Танзанії – День посадки дерев, у США – День атеїста, День запобігання вовчаку, День буріто, День поезії і творчого розуму, День одного цента, День хліба з тіста на заквасці, День забавного читання, День стрибків у брудні калюжі, День тромбоністів, День «Пробач, Чарлі», у Шотландії – День зозулі, на Кіпрі – національне свято, в Японії – Фестиваль танцю “Міяко Одорі”, в Швейцарії – День битви при Нефельсі, у Таїланді – День державної служби, в Індії – День штату Одіша, у Сан-Марино – День капітанів-регентів.