Береженого Бог береже: що робити якщо Росія почне наступ на Україну
Упродовж останнього місяця українські та закордонні ЗМІ повсякчас публікують інформацію про стягування Росією військ до Українського кордону. Офіс Президента довгий час заперечував цей факт, аж доки керівник Головного управління розвідки Міноброни України Кирило Буданов не підтвердив цей факт в інтерв'ю виданню Military Times. Враховуючи, що на Сході України вже восьмий рік іде війна, ймовірність наступу російських військ на всю територію країни висока. У цьому сходяться думки більшості західних партнерів України.
Військові тим часом говорять, що можуть і будуть стримувати та відбивати атаки східного сусіда.
«Збройні сили як і в мирний так і в воєнний час завжди готуються до відбиття збройної агресії. А враховуючи те, що в Україні вже восьмий рік йде війна, то збройні сили готові як ніколи», — про це розповів заступник обласного військового комісара Едуард Бородай в ефірі телеканалу ІРТ.
Зокрема заступник військкома зазначив, що нині вірогідність повномасштабного вторгнення Росії на всій території України дуже висока, позаяк складно передбачити дії північного сусіда. Утім полтавські військові сходяться на одному: нині рівень підготовки та матеріального забезпечення ЗСУ вищий, аніж вісім років тому.
Олександр Мамай своєю чергою вважає, що на Сході країни збройний конфлікт між Росією та США, а українців втягнули у «братовбивчу війну». За це мера Полтави вже внесли до бази «Миротворця»
Що робити при вірогідному нападі
Нещодавно у спілкуванні з губернатором Олегом Синєгубовим ми запитали, чи є мешканцям Полтавщини куди ховатись та в якому стані нині бомбосховища. Тоді голова облдержадміністрації сказав, що нині питання бомбосховищ для полтавців неактуальне. Утім зазначив, що в області нині є близько 2,5 тисяч таких об'єктів, більше ніж половина з яких у Полтаві. Утім далеко не всі з них наразі придатні для використання за призначенням. Натомість, губернатор зазначив, що на часі радше питання формування ефективної територіальної оборони.
Зам військкома ж говорить зазначив, що цивільним сьогодні треба не панікувати.
«Кожному потрібно займатися своєю справою. Військові зроблять решту», — зауважив Едуард Бородай.
Куди бігти в разі вторгнення ворога чи авіаційної тривоги в етері ІРТ відповів директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації Віктор Стеблянко:
«Захисні споруди мають бути в кожній будівлі. Це може бути підвальне, цокольне приміщення, де в разі ескалації чи повідомлення про артобстріл люди можуть сховатися. І насамперед потрібно виконати всі ті вимоги, які на сьогодні встановлені законодавством про тероборону».
Щороку в Україні проводять сплановані перевірки систем електронного сповіщення, перевіряють бомбосховища та протирадіаційні укриття.
Якщо ви почули специфічний звуковий сигнал, який попереджає про небезпеку, потрібно максимально швидко зібрати документи, необхідні речі на перший час та прямувати до бомбосховища. Це може бути як просто підвальне приміщення в багатоповерховому будинку, так і спеціально обладнане сховище.
Наразі у Полтаві діють 92 бомбосховища. Вони розміщені на території заводів, великих підприємств і багатоквартирних будинків.
Повний перелік бомбосховищ Полтавщини можна знайти на сайті ДСНС у Полтавській області та знайти його розташування на інтерактивній мапі.
Наразі ми готуємо детальний матеріал з роз'ясненнями, порадами експертів та лайфхаками на випадок будь-якої екстреної ситуації. Куди бігти, що робити, як вижити в екстремальних умовах та що зібрати у тривожний рюкзак. Не пропустіть матеріал на сайті — підпишіться на оновлення в нашому телеграм-каналі.