Фальшивий світ Олександра Мамая: чому команда мера фабрикує підтримку полтавців
Наприкінці минулого року очільника полтавської громади Олександра Мамая спіткала «вразлива негода» у вигляді підозри від СБУ... Здавалося б, цьогоріч справа має зрушити з мертвої точки, адже це не перша кримінальна справа міського голови, та ще й з ознаками державної зради. Однак уже другий тиждень поспіль правозахисники не можуть домогтися принаймні запобіжного заходу для мера, не говорячи вже про правосуддя. Судді беруть самовідвід, а мер апелює до того, що на його боці громада. Та чи справді полтавці підтримують міського голову?
Слово не горобець...
29 грудня мер Полтави спокійнесенько зустрічався з полтавськими спортсменами, подумки вже готувався до новорічних святкувань і тішився, що звітувати за рік роботи міської ради доведеться не йому, а першому заму Пархоменку. У піднесеному настрої його й знайшли представники Служби безпеки України. Вже в кабінеті мерові оголосили про підозру. Настрій псувався майже миттєво. Стаття, за якою мер отримав звинувачення, серйозна — практично державна зрада. А за цією статтею суд мусить відправити його в СІЗО без права внесення застави. А посадити за цією статтею можуть до восьми років. Трохи трусились жижки — звиклий до багаторічної безкарності в розкраданні міста, мер залишився без підтримки, адже ні СБУ, ні прокуратура цього разу точно не прикриватимуть закостенілого корупціонера.
Трохи ясності у справу вніс керівник обласної прокуратури Антон Столітній на брифінгу для журналістів. З-поміж іншого, він зауважив, що нині Олександра Мамая перевіряють не по одній, а по кількох статтях.
Нагадаємо, що на Полтавщині слідчі спільно з прокуратурою та СБУ викрили службових осіб, які причетні до розтрати понад півмільйона бюджетних коштів.
Слідчі зібрали докази підробки документів, на підставі яких понад рік в комунальному підприємстві отримували зарплату жінки, які фактично не працювали в організації. На це з бюджету міста витратили понад 570 тисяч гривень.
Відомо, що до схеми причетний міський голова Олександр Мамай, адже це його хатні робітниці були оформлені в Інституті розвитку міста, хоча жодного разу там не з'явилися.
Тож, поки Полтава та Україна читали про підозру меру на всіх можливих новинарнях, сам Олександр Мамай коментарів не давав, однак на його телеграм-каналі з’являлися новини активну роботу.
3 січня стало відомо, що судове засідання над Мамаєм буде закритим через інформацію в матеріалах справи, яка не призначена для публічного обговорення. Однак, того ж дня судді Октябрського суду почали брати самовідвід.
Перша зустріч із журналістами
3 січня Олександр Мамай, який роками принципово ігнорував журналістів, раптом зібрав пресконференцію. Зрештою нічого нового міський голова не повідомив. Очікувано розповів, що він ні в чому не винен, а підозра у держзраді — це лише політичний тиск на нього і намагання захопити владу в місті.
На свій захист мер Полтави зазначив, що інформація, яку він поширив, не була секретною. Мовляв, номера і адреси військової частини він не розголошував, та й взагалі інформацію про дислокацію військових йому прислали з облвійськадміністрації відкритим листом. До того ж, каже, проєкт рішення щодо цього питання опублікований на сайті міської ради.
Однак, жодних проєктів рішень на сайті полтавської міської ради немає, як і згадок про військову частину ні у планах роботи, ні у планах засідань, ні в поіменних голосуваннях.
За словами Мамая, повідомленням про військову частину він спонукав депутатів прийти на сесію.
3 січня також провів брифінг і очільник прокуратури Антон Столітній, заявивши, що прокуратура просить обрати Мамаю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Чесно/нечесно
Яким же гірким, напевно, виявилось розчарування міського голови, коли після його звернення до громади під вікнами міськради не зібрався натовп захисників. Випестовані й обласкані бабусі та дідусі, які роками справно ходили за пакунками і отримували цукерки на день народження, чомусь не пішли стіною пікетувати прокуратуру. Навіть в бік будинку СБУ ніхто не плюнув з пересердя. Відтак, очільник Полтави вирішив діяти самотужки... і написав заяву на прокурора Антона Столітнього до ДБР. За словами Мамая, прокурор порушує закон і безпідставно притягує його до відповідальності та тисне на суд.
Прокурор розповідав суду, що треба робити. А це, як на думку мера не чесно та не коректно.
Лайки та дизлайки
Загалом за перший тиждень року міський голова дав на дві пресконференції більше, аніж за попередні 12 років. На пресконференції 5 січня, Олександр Мамай подякував полтавській громаді за підтримку. Мовляв, на його телеграм-каналі відеозвернення до полтавської громади зібрало велику кількість лайків. І все би добре, якби не одне але… на каналі просто не можна ставити негативних реакцій.
Підчищає негативні коментарі команда мера й під дописами у фейсбуці, створюючи міському голові теплу ванну. От тільки виходити із вигаданого пресслужбою рожевого та барвистого сповненого підтримки і любові містян світу у реальний виявляється може бути боляче.
До слова, на прохання журналістів після пресконференція на каналі мера з'явилися негативні реакції, але коли їх кількість майже досягла 10 тисяч — відео видалили й опублікували заново. Негативних реакцій під ним знову ставити не можна.
Отож, прес-служба Федоровича працює гарно. Не дарма на її роботу щороку виділяють мільйон гривень.
Октябрський суд
Наразі міський голова на свободі, адже ніхто із суддів Октябрського райсуду Полтави так і не спромігся взяти резонансну справу. Утім так чи інакше рішення мають прийняти саме в цьому суді, який славиться своїми суддями-корупціонерами та скандальними справами. Рішення повернути справу "октябрятам" ухвалила в апеляційному суді, попри те, що прокуратура просила переспрямувати справу до іншого суду.
Однак суддя вирішила підтримати клопотання адвоката Мамая. Відтак уже 9 січня суд має таки обрати запобіжний захід полтавському міському голові.
Нагадуємо, що прокуратура просить тримання під вартою та відсторонення від посади.
«Нагнути» всю бюджетну сферу
Та чекати суду, склавши руки, в команді Мамая, звісно, не стали. Згадали, що мають безлімітний людський ресурс, який можна нагнути в будь-який позу і робити все, що душа бажає — бюджетники. Саме вчителів, медиків і працівників культури у Святвечір влада привітала у своєрідний спосіб, зобов'язавши «бєзотлагатєльно» зібрати підписи під листами, в яких вся бюджетна сфера міста висловлює своєму ̶б̶а̶т̶ь̶к̶у̶-̶г̶о̶д̶у̶в̶а̶л̶ь̶н̶и̶к̶у̶ меру безапеляційну довіру і хоче взяти його на поруки.
Про це Полтавській хвилі повідомили самі освітяни.
Учителі та медики розповідають, що підписання листа — обязалівка, а відмова тягне за собою позбавлення премій і доплат і аж до звільнення. У деяких установах, аби не створювати ажіотаж навколо теми, від імені своїх підлеглих такі фільчині грамоти підписують самі керівники.
Сьогодні о 12-й годині управління освіти Полтавського міськвиконкому зібрало полтавських директорів у 6-й школі та дало інструкції щодо підтримки міського голови Олександра Мамая. Кожному із директорів вручили копії звернення, під якими мають підписатися вчителі. Відповідні підписи потрібно подати до понеділка 9 січня, — пише видання «Полтавщина»
Ось так людина, яка звикла вигравати вибори підкупом та фальсифікацією, зрештою змушена фабрикувати собі й підтримку громади: збираючи фальшиві підписи до суду та корегуючи соцмережі. Чим закінчиться ця справа — наразі невідомо. Як не відомо й чи змінилось протягом цього року повномасштабної війни переконання Олександра Мамая, що в Україні йде війна між росією та Америкою.
Нагадаємо, суд щодо справи Олександра Мамая відбудеться 9 січня.
Подякуй авторам!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.