Фільми, які варто переглянути полтавцям під час війни
Якщо після прочитання новин у вас є час і сили для перегляду фільмів, радимо вам стрічки, які допоможуть глибше зрозуміти та усвідомити свою історію.
Ми зібрали фільми, які стосуються приходу радянської влади, репресій, голодомору, війни на сході України та анексії Криму.
І будуть люди
Дванадцятисерійний фільм, знятий за мотивами книги Анатолія Дімарова. Кожна серія — історія окремого героя, які пов'язані між собою.
Дія фільму відбувається на Полтавщині. Тут Олег, після того як радянці вбили його батька, йде воювати за Україну, і кидає свою кохану Тетяну. Тут Василь, якого більшовики призначили головою колгоспу зрештою опиняється у в'язниці. Тут Микола, чоловік із порядної працелюбної родини гине за свою країну разом з родиною, не лишивши по собі й сліду на землі.
А ще у фільмі історія про один з найстрашніших періодів — Голодомор. Він прийшов у Тарасівку, в будинки наших героїв.
Поводир
Це історія про сліпого кобзаря, поводирем якого стає хлопчик-американець, що лишився сиротою та не зміг потрапити додому.
Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УРСР. Ви чули про розстріл українських кобзарів у 30-х роках більшовицькою владою? Якщо ні — обов'язково перегляньте фільм. Якщо так — теж перегляньте. Бо він того вартий!
Кіборги
Командир групи захисників Донецького аеропорту із позивним «Серпень», говорить товаришам, що вони можуть піти звідти перед ворожим наступом, але ті вирішують лишитися. «Серпень» за це називає їх «кіборгами».
Це фільм не про минуле, а про нашу з вами реальність. Про те, як звичайні українці, які, можливо, вчора були нашими сусідами — захищали донецький аеропорт.
Додому
Фільм про втрату та здобуття. Головний герой кіна везе тіло сина, який загинув на війні додому — в Крим. Аби поховати його на своїй землі, згідно з традиціями.
Дорога важка — сварки з братом, непрості стосунки з молодшим сином, який не розуміє, чому батько хоче повернутися до Криму, перехід кордону та важка хвороба відбиваються на поведінці Мустафи.
Це стрічка, яку без перебільшення має переглянути кожен.
Чорний ворон
Фільм розповідає про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — запеклу боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках, вже після окупації УНР, у Холодному Ярі
Погані дороги
Фільм, який залишає післясмак і гору емоцій. Наче хтось змішав усе в голові та замісив з думок та вражень тісто. Не віриться, що це кіно про Україну, і в той же час стільки знайомого серед сюжетів. Мимоволі народжується обурення, протест, відраза і бажання просто втекти від болю, адже сюжет справді катує фрагментами української реальності. Фільм важкий, жорстокий, але відірватися від перегляду неможливо.
Це не остаточний перелік фільмів про українців та їхню боротьбу за власну державу та переконання. Наша історія ширша, перелік фільмів об'ємніший, а талановитих людей, що знімають багато.
Бажаємо приємного перегляду!
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.