"Однокімнатна - 6 тисяч за добу!": чи справді у Полтаві наживаються на війні?

П'ятнадцятий день Україна обороняється від нападу росії. За цей час українці показали всьому світу, якими злагодженими, чуйними та турботливими вони можуть бути, захищаючи рідну землю та рятуючи свій народ.

Фото ілюстративне

Але іноді трапляються окремі особи, готові нажитися на загальнонаціональному горі. Полтава стикнулася вже з кількома такими випадками. Один з таких — мережа супермаркетів «Екопродукт» у кілька разів підвищила ціни на продукти. Відтак, гречка коштувала 97 гривень, олія — понад 80, яйця — по 60 за десяток тощо. Тоді конфлікт вдалося вирішити на користь людей і в супермаркетах ціни знизили.

Тепер же у соцмережі Facebook з'явилося повідомлення про нові спроби полтавців нажитися на війні. Як стверджують користувачі, деякі містяни підвищили вартість оренди квартир подобово і здають однокімнатні за 6 тисяч на день. Якраз тоді, коли у місто приїжджають вимушені переселенці із Харківщини та Сумщини.

«Коли в недалекому майбутньому митці будуть знімати фільми про російсько-українську війну, одну із цих кіно новел варто присвятити так званому "зеленому коридору" Суми-Полтава. [...] Запропоную авторам цього фільму лише фінальні титри, на фоні загального верхнього плану колони, яка рухається трасою: "А ПОПЕРЕДУ НА НИХ ЧЕКАЛО ГОСТИННЕ МІСТО ПОЛТАВА З ВАРТІСТЮ ОРЕНДИ ЗА ОДНУШКУ 6 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ЗА ДОБУ"», — пише у Facebook Костянтин Каріх.

З приводу високих цін на житло обурювалася і полтавська журналістка Ніна Король:

«Полтаво, невже нікому не муляє 6 тисяч за добу проживання? Чого не 10 і не 20, чого? Обдирати своїх, наживатись, коли одні безкоштовно пускають в дім, інші волонтерять, треті їздять під кулі», — пише на своїй сторінці Король.

«Полтавська Хвиля» розібралася, чи справді власники квартир у Полтаві ставлять такі ціни на оренду житла. І, якщо так, чим вони керуються.

На одному із популярних сайтів ми перевірили ціни, встановлені на добову оренду житла у Полтаві. І, як виявилося, вартість тримається в межах 500 — 1500 гривень. Також є поодинокі дешевші чи дорожчі варіанти. Проте дорожче за 2000 немає.

Також ми зв'язалися з кількома орендодавцями й дізналися, чи відповідають ціни на сайті реальності. Обирали випадковим чином серед дешевих, середніх та дорогих варіантів.

«Так, здаю по 500 гривень. Але ви такі вже не знайдете. У мене три квартири з косметичним ремонтом, але всіма умовами — здаю по 500, 600 гривень за добу. Уже в кожній живуть люди. Знімають не на одну добу, а на дві — три», — розповідає орендодавець Олександр.

Дійсно, ще кілька орендодавців, які здавали квартири по 500 гривень одразу повідомили, що ті вже зайняті.

«У квартирі є пралка, холодильник, вай-фай, посуд для приготування. Квартира 47 кв.м., є двоспальне велике ліжко, постільна білизна. Вартість — 1000 гривень на добу. Телефонуйте за кілька днів, бо у нас буває й так, що люди замовляють на добу, а потім продовжують на чотири», — розповідає орендодавець Володимир.
Фото квартири Володимира.

А от з дорогими квартирами виникла «проблема». Їхня вартість, вказана на сайті, була нижчою за реальну.

Усі, дорожче за 1200 гривень, розміщені від одного користувача на ім'я Сергій. Він — представник однієї з рієлторських компаній.

«У нас наразі ціни від 3 тисяч на добу. Якщо це дорого, ми пропонуємо безкоштовні варіанти у готелі "Київ", у школах, дитсадках та у закладах Щербанівської громади. Наші квартири розраховані більше на іноземців, які хочуть заплатити і не хочуть розміщуватися у загальних умовах», — розповідає Сергій.

Як вказує Сергій, вони можуть підшукати для переселенців дешеві варіанти, можуть взагалі безкоштовні, а можуть і запропонувати, так звані, люксові — усе залежить від бажання клієнта та його фінансової спроможності.

Як повідомив «Полтавській Хвилі» рієлтор Артем Зубарев, він та його колеги постійно моніторять ринок нерухомості в місті. І, як показує практика, ціни під час війни не виросли.

Артем Зубарев. Фото: Facebook
«На скарги про завищені ціни ні ми, ні наші колеги не натикалися. Бачив в групі якійсь у Facebook про випадок з шістьма тисячами за добу, проте цю інформацію передали "з рук в руки". Немає когось конкретного, з ким би стався цей випадок. У всіх "хтось розповів". Зараз середні ціни на житло за добу — близько 500 — 1000. Є люди, які здають житло за 10-15-20 тисяч на місяць, але там зовсім інший рівень. І так само вони коштували й до війни», — розповідає Артем.

За його словами, зараз у Полтаві 6 тисяч — це середня вартість оренди житла на місяць, але ніяк не за добу.

Отже, просимо вас в нинішніх умовах детальніше перевіряти інформацію, не шукати всюди зради та підтримувати одне одного. Вперед до перемоги!

Нагадуємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Слава Україні!

Ще з рубрики: "Соціум"