Опалювальний сезон 2021: хто зриває запуск котельні у 109 районі Полтави
Заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков зібрав пресконференцію щодо тарифів на комунальні послуги, зокрема й тепло під час опалювального сезону 2021. Утім основною темою обговорень став сумнозвісний 109-й район Полтави. А точніше імовірний зрив теплопостачання в домівки його мешканців. Ми розбирались — хто винен і має нести відповідальність та чия халатність може лишити людей у холодних квартирах.
«Полтаватепло» — КП є, а ККД немає
У 2020 році ТОВ «Полтаватепло» створили для опалення 109-мікрорайону, у якому живуть близько 5 тисяч людей. Полтавська міська рада на 51,6% є засновником підприємства. На інші 48,3% засновником є ТОВ «Інжинірингова компанія “Біоенергетичні системи”». Для створення «Полтаватепло» міська влада витратила 6,5 млн грн.
Проблема з опаленням мікрорайону виникла ще рік тому. Голова кооперативу Заячий-10А, Б Валерій Горобець розповів, що будинки опалювалися завдяки передачі тепла з котельні «Полтаватеплоенерго» на вул. Квітуча:
«Була температура у квартирах +10 градусів. Завелася цвіль, сирість, шпалери повідпадали. Багато дітей почали хворіти на легеневі захворювання. Нам не перераховували платіжки за низьку температуру, поки не написали звернення. Тобто нараховували по повному тарифу».
У 2020 році для «Полтаватепло» придбали котел. Але цьогоріч, влітку, обладнання з котельні демонтували. За словами директора ТОВ «Полтаватепло» Олександра Пороскуна, труби не зрізали натомість, говорить, у котельні вели ремонтні роботи. Утім як було насправді дізнаємося згодом — наразі щодо цієї ситуації відкрито кримінальне провадження та триває слідство.
Нині котел почали наново монтувати, але для запуску «Полтаватеплу» необхідно ще 600 тис. грн на додаткове обладнання.
Котел не запрацює без палива, тож «Полтаватепло» має укласти договір з АТ «Полтавагазом» на транспортування газу. За словами речниці газової компанії Анжели Сливкіної, директор «Полтаватепло» дійсно зустрічався з керівництвом підприємства. Під час зустрічі обговорили необхідний пакет документів, які потрібні для укладання договору. Утім, далі перемовин поки що справа не пішла.
Після цього «Полтаватепло» повинне укласти договір на постачання газу з ГК «Нафтогаз України». Газ постачатимуть за тарифом близько 9 грн/м3. Але і тут не все так просто. Для укладання договору з «Нафтогазом», «Полтаватепло» має виплатити борг обласному КП «Полтаватеплоенерго» 4 млн грн та 5 млн грн постачальнику газу.
Область готова допомогти, але не може відповідати за провали міста
Заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков розповів, що після виявлення факту неготовності котельні «Полтаватепло» до опалення одразу ж створили робочу групу:
«Маємо чітко усвідомлювати, що зона відповідальності повною мірою лежить на органах місцевого самоврядування. В оперативному режимі будуть прораховуватися усі можливі заходи, які можемо вжити. Це і тимчасове подання тепла через потужності “Полтаватеплоенерго”».
Також Греков прокоментував про плани створення пунктів опалення:
«Є ланки цивільного захисту, які відповідно до своєї компетенції мають вживати відповідні заходи на подолання надзвичайної ситуації. Є обрахунки щодо забезпечення продуктами, ліками, надання медичної допомоги. Є кошти закладені для закупівлі цих товарів на подолання надзвичайної ситуації. Ці розрахунки в першу чергу знаходяться в Полтавській міській раді».
Щодо відносин «Полтаватепло» з «Полтаватеплоенерго», то обидва підприємства можуть укласти меморандум. Хоча деталі документу не відомі до його проговорення та підписання. Варто зауважити лиш, що «Полтаватеплоенерго» раніше повідомляло, що зношеність котлів в котельні на Квітучій вже не дають змоги опалювати 109 район за торішнім сценарієм.
Світить та не гріє: чи буде тепло від «Полтаватепло»?
За словами Грекова, ключові рішення за Полтавською міською радою, а саме в виділенні грошей на погашення заборгованостей «Полтаватепло» і авансування коштів на закупівлю обладнання та газу.
Тож область готова допомогти міській владі запустити котельню «Полтаватепло». Але на питання «коли запустять котельню?» може дати відповідь тільки міська влада. Адже проєкт рішення про виділення коштів для «Полтаватепло» розглядатимуть депутати міськради на сесії.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.