Полтаватеплоенерго: опалювати 109-й мікрорайон зможемо тільки до -5°C

Влада Полтави на черговій сесії запевнила, що в опалювальний сезон 109-ий мікрорайон увійде вчасно разом з усім містом. Доки «Полтаватепло», яке й має цим займатись, розв'язує бюрократичні проблеми з договорами на газопостачання, гасить борги та дообладнує свою котельню, на думку міського голови опалювати житло 5000 полтавців має Полтаватеплоенерго. Але чи зможе?

Температура повітря невпинно продовжує падати. І хоча за попереднім прогнозом середньодобова температура в Полтаві опуститься нижче позначки у 8 градусів не раніше кінця місяця, готуватися треба до всього. За оптимістичними прогнозами «Полтаватепло» має почати подачу гарячої води та тепла в будинки мікрорайону в грудні. До того часу, говорить міський голова Олександр Мамай, навантаження візьме на себе обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго»

poltavska-khvilia_xcwi/DRslVgvnR.png
Погода на жовтень за даними gismeteo.ua

Але тут також є низка підводних каменів. За словами речника підприємства Олександра Циганка, перша з проблем — брак потужностей. Опалювати додаткові 16 будинків котельня на Квітучій зможе лише до певного часу.

«Гіпотетично ми можемо, як і торік встановити перемичку і дати тепло на 109-ий мікрорайон. Але для цього треба виконати дві умови: - «Полтаватепло» має сплатити борг за минулий рік, та укласти з нами двосторонню угоду; - внести передоплату на той період, який буде вказано в договорі, адже «Полтавтеплоенерго» мусить наперед сплатити постачальнику газу, — говорить керівник пресслужби підприємства. — Але й за цієї умови, ми зможемо подавати тепло тільки до температури повітря -5°C.

Таке обмеження, за словами речника комунального підприємства, виникає через брак потужностей котельні. Адже вона не розрахована на опалення додаткового мікрорайону. Відтак, коли температура повітря опуститься нижче критичної позначки -5°C, холодно стане в усіх приєднаних будинках: 109-го мікрорайону і постійних споживачів «Полтаватеплоенерго». Підприємство ж своєю чергою не готове жертвувати теплом у домівках своїх споживачів.

Нагадаємо, ми вже писали хто зриває запуск котельні у 109 районі Полтави.

poltavska-khvilia_xcwi/Qw8KHgvnR.jpeg
Котельня Полтаватепло на території ПТМЗ запрацює не раніше грудня

Раніше на сесії міськради розв'язували питання опалення у 109 мікрорайоні. Депутати виділили понад 16 млн грн на погашення боргів підприємства та дообладнання котельні. Утім коли саме вона зможе запрацювати поки невідомо. Попри це, мер обіцяє, що опалювальний сезон у мікрорайоні почнеться вчасно.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар