У полтавській міськраді вирішили питання 109 мікрорайону: чи буде тепло
На сесії міськради вирішували питання опалення у 109 мікрорайоні. Депутати виділили понад 16 млн грн на погашення боргів підприємства та дообладнання котельні. Утім коли саме вона зможе запрацювати поки невідомо. Попри це, мер обіцяє, що опалювальний сезон у мікрорайоні почнеться вчасно.
Проблема в тому, що завод, який роками опалював ці будинки, через борги відмовився це робити. А котельню комунального підприємства, яка б мала цьогоріч забезпечити тепло та гарячу воду не встигли модернізувати.
На початку сесії до депутатів звернувся голова кооперативу «Ротор» Валерій Горобець:
«Сьогодні ми прийшли до вас, як представники мешканців 109-го мікрорайону і хотіли б вас попросити, прийміть вже це кляте рішення, запустіть цю котельню на ПТМЗ, щоб у нас було тепло в домівках. Тому що так як було минулого року, продовжуватися не може. В квартирах було 11-14 градусів тепла. Я сподіваюся, що ви нас почуєте!»
Олександр Мамай говорить, що 109 мікрорайон отримає тепло разом з усією Полтавою.
«Борги накопичилися, бо тарифи не були підняті за попередньої каденції, – говорить керманич, – але Полтаватеплоенерго 109 мікрорайону опалення надасть вчасно».
Під час дискусій про виділення коштів на модернізацію котельні в сесійній залі розпалились суперечки. Так, у депутатів виникло питання: чи є сенс повноцінно відновлювати котельню, яка розміщена на приватній території ПТМЗ, адже ця територія вже розпланована під багатоповерхову забудову і за планом на цьому місці буде парковка.
«Ми ремонтуємо котельню на один рік, — відповів на запитання депутатів міський голова. — Це всі розуміють. Зараз людям треба дати тепло.
Міський голова зауважив також, що проблему опалення мікрорайону мало б вирішити «Полтаватеплоенерго» — місто та область виділили обласному підприємству по 17,5 млн грн для модернізації котельні на вул. Квітучій. Але підприємство, мовляв, у червні повідомило, що їм не вдалося провести тендер і тепер вони не встигають. Зауважимо, Полтаватеплоенерго чи не єдине підприємство у країні, що належить області, а не місту, а ПДФО (майже 20 млн грн) сплачує не в Полтаві, а у Решетилівці.
Наразі гроші, які виділили на модернізацію котельні «Полтаватепло» використати не вийде — рахунки підприємства заблокувала виконавча служба за борги перед «Полтаватеплоенерго». Відтак, доки з рахунку не спишуть кошти на їхнє погашення, «Полтаватепло» не розпочне дообладнання своєї котельні.
Про індивідуальне опалення
Кореспонденти «Полтавської хвилі» запитали в мера, чи можливо вирішити питання 109 мікрорайону за допомогою проведення індивідуального опалення. Проте за словами Мамая, на сьогодні поставити індивідуальне опалення в будинках післявоєнних років неможливо. Потрібно витягувати окрему газову трубу. Окрім того, для проведення індивідуального опалення потрібна згода абсолютно всіх мешканців.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.