Перший український детектив про війну провалився в прокаті, але набрав 1,5 млн переглядів серед росіян

Коли вам захочеться глянути сучасного українського бойовиково-детективного кіна, то «Позивний Бандерас» — це саме воно.

Події фільму «Позивний Бандерас» розгортаються у вересні 2014-го. Головний герой Антон Саєнко (Бандерас) їде у зону АТО (ООС). Там у нього надважливе завдання - знайти підривника, який збирається влаштувати диверсію. Варто додати, що головний герой сам родом із Донеччини. Йому потрібно повернутися в рідний край, який він давно покинув, і де його вважають зрадником. Ситуацію ускладнює ще й те, що кохана жінка не підтримує не підтримує бажання їхати на війну.

poltavska-khvilia_xcwi/mwoXmOc7g.jpeg

Загадка, пошук вбивці, стрілянина, боротьба за справедливість, любовна лінія, — здається цьому фільму вистачає всього, аби перегнати за кількістю переглядів «Скажене весілля» чи «Свінгерів». Але ж… не вдалося.

Можливо, тому що «Позивний Бандерас» перший український фільм у жанрі військового екшну на запит часу.

Автори взяли нашу реальну російсько-українську війну, і відтворили художніми засобами ідеалізовану ситуацію, коли добрий герой перемагає, а злий – гине, і все закінчується хепі-ендом. Щоб не було вже занадто солоденько і пластиково, і щоб виборена перемога видавалася більш важливою, впродовж фільму вмирають від рук ворогів чимало позитивних героїв. Тим часом говоряться правильні слова і робляться правильні речі.

З позитивного:

  • добре, що українське кіно зняли про сучасну Україну;
  • чудово, що українські фільми знімають;
  • прекрасно, що ідеологічна прямолінійність героїв допомагає поділити всіх на хороших і поганих (але то так, із сарказмом).

Користувачі ж соцмереж впевнені, що фільм сподобається підліткам. Бо у ньому розповідають художню правду про війну в доступній для розуміння формі.

Щоправда, фільм має вікові обмеження — до 16 ні-ні.

poltavska-khvilia_xcwi/2iRHZO5ng.jpeg

Зауважимо, що перед прем’єрою фільму не було жодної реклами, діяла обмежена пропозиція, сеанси показували в робочий час. Однак (одначе), це не завадило зацікавленим людям подивитися кіно в Ютубі. Особливо активно переглядали кінострічку росіяни, які демонстрували своє “фе” у коментарях.

Шануйте своє, українське. А замість трейлеру — хороша музика.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар