Протягом війни росія примусово вивезла понад 121 тисячу українських дітей

Росія планує прискорити процедуру усиновлення викрадених окупантами дітей з Донбасу. За інформацією з різних джерел, росія примусово вивезла вже понад 121 тисячу дітей. Це як діти-сироти, так і ті, які мають батьків.

poltavska-khvilia_xcwi/8UO8mH8ng.webp
Фото ілюстративне

Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова в Facebook.

Нині відомо, що держдума росії опрацьовує відповідні зміни до законодавства, після яких заміна родини для дитини буде вже неможливою. Мова йде про примусово вивезених українських дітей.

Як вказує Уповноважена ВР з прав людини, частину дітей окупанти вивезли з Маріуполя в Донецьк та в напрям Таганрогу. За її словами, окупанти зазначають, що викрадені діти — сироти, проте сиріт разом з дитячими будинками було евакуйовано з Маріуполя централізовано 24-25 лютого в перші два дні війни.

Україна не має відомостей про те, що діти, яких планують усиновити, мають статус сиріт або позбавлених батьківського піклування.

«Росія повторює сценарій 2014 року, коли нею було вивезено з окупованого Криму українських дітей так званим "потягом надії" для їхнього усиновлення. За незаконне викрадення дітей із Кримського півострова РФ було виключено із Європейської мережі омбудсманів з прав дитини (ENOC). Тепер рашисти, обстрілюючи ракетами і танками домівки українських громадян, вбивають батьків і викрадають наших дітей на окупованих територіях Сходу та Півдня України»,— вказує Денісова.

За словами посадовиці, такі дії РФ є грубим порушенням:

  • статті 7 Конвенції ООН про права дитини, якою передбачено, що кожна дитина має право на ім'я і набуття громадянства, а також, право знати своїх батьків і право на їх піклування,
  • статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, якою забороняється здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію.

Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар