У Полтаві пройшли змагання з повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука (фото)
12 квітня в університеті економіки та торгівлі відбувся перший у Полтаві фестиваль повітряної робототехніки, присвячений пам'яті Юліана Матвійчука. Надалі цей захід планують зробити щорічним.
Дружина полеглого героя Лілія Матвійчук розповіла, що її чоловік займався пілотуванням у цивільному житті й у війську, крім цього був педагогом за освітою і дбав про патріотичне виховання молоді.
«Для мене сьогодні дуже щемний, хвилюючий, радісний і водночас сумний день. Я радію, що ми зараз тут проводимо такий важливий захід, але мені прикро і боляче, що цей захід присвячений пам'яті мого чоловіка. Він жив справою пілотування і віддавався їй сповна. На жаль, ця справа і забрала його у мене, у нашої донечки, побратимів та наших друзів. Але я впевнена, що сьогодні Юліан десь там згори на нас дивиться і тішиться бачити нас таких молодих, мотивованих, завзятих. Адже у громадсько-політичному житті він боровся зокрема і за національно-патріотичне виховання молоді», — сказала пані Лілія.
У фіналі 10 команд змагалися у пілотуванні та програмуванні навчальних мультикоптерів:
- «ВОГник_11» Полтавської школи №11;
- «SKYHUNTER» Полтавської школи №26;
- «Гроза повітря» Полтавської школи №24;
- «AviaPro» Академії робототехніки Полтавського університету економіки і торгівлі;
- «Hunters» Бутенківського ліцею імені Ю.П.Дольд-Михайлика Білицької селищної ради;
- «RobotMaster» Супрунівського навчально-виховного комплексу;
- «Fanta» Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради;
- «Єноти» Полтавської гімназії №25;
- «Sprite» Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради;
- «STEM» Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради;
«Я пишаюся вами, що впродовж кількох місяців ви з дня у день відточували свої знання і вміння у цій справі. І я щиро хочу, щоб вам ніколи не доводилося застосовувати ці навички у бойових умовах, але так само я хочу, щоб ви вміли себе захистити. Навіть після перемоги ми маємо бути на сторожі. Тож продовжуйте пілотувати й відточувати свої знання. Хай переможуть кращі з кращих», — підтримала учасників Лілія Матвійчук.
Юліан Матвійчук був одним з ініціаторів створення групи аеророзвідки SOLOVEY. Його побратими приїхали підтримати цей захід і учасників змагань.
«Я був його штурманом. Як пілот, Юліан був дуже азартний. Інколи доводилося працювати дуже довго і бувало, що він цілий день нічого не їв. То я грів йому сухпайок і давав», — поділився спогадами друг Юліана з позивним «Мультік».
Змагання проходили у два етапи: пілотування (учасники проходили смугу перешкод) і програмування.
За результатами змагань, перемогу здобули:
- «RobotMaster» Супрунівського навчально-виховного комплексу — 1 місце;
- «Sprite» Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради — 2 місце;
- «Єноти» Полтавської гімназії №25 — 3 місце.
Депутат Полтавської міської ради сьомого скликання та доброволець Юліан Матвійчук помер у госпіталі 21 травня від важкого поранення, яке отримав на фронті.
У 2014-2015 служив в АТО. Двічі ставав депутатом міської ради Полтави, очолював місцевий осередок ВО «Свобода». Був одним зі співзасновників громадської організації «SavePoltava».
У перший день повномасштабного вторгнення росіян, Юліан Матвійчук вдруге став на захист Батьківщини, був молодшим сержантом 116 бригади ТрО.
На честь захисника перейменували вулицю у Полтаві (колишня Пушкіна), а на фасаді Кадетського корпусу в пам'ять про полеглого захисника встановили банер.
Про все, що Юліан Матвійчук зробив для Полтави, можна почитати в окремому матеріалі за посиланням.
Честь!
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.