У Полтаві вшанували пам'ять воїна Юліана Матвійчука

20 травня о 18:00 у Корпусному парку вшанували пам'ять полеглого захисника Юліана Матвійчука. Воїн обороняв Україну від окупантів на фронті з перших днів повномасштабного вторгнення.

16 травня 2023 року стало відомо про поранення Юліана. Кілька днів лікарі боролися за життя військового. На жаль, за кілька днів, 20 травня 2023 року Юліан Матвійчук помер. У нього залишилися дружина та маленька донечка.

У пам'ять про Юліана Матвійчука полтавці автівками об'їхали Корпусний парк біля Кадетського корпусу, за відновлення якого боровся військовий.

poltavska-khvilia_xcwi/2F-tG2PIR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/BksJZhPSg.jpeg

Юліан Матвійчук народився 14 червня 1989 року в Полтаві. Чоловік навчався у місцевій школі, а опісля — в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. Попрацювати за фахом не встиг — у 2014 році пішов на війну добровольцем.

До військової служби Юліан брав активну участь у Революції гідності та заснував полтавську сотню самооборони у Полтавській обласній раді. У 2016 році Матвійчук очолив міську топонімічну комісію. Тоді у Полтаві перейменували понад сотню вулиць, які мали комуністичні та російські назви. Через рік, у 2017-му, чоловік став співзасновником громадської організації «Save Poltava».

poltavska-khvilia_xcwi/NOrJFpPIg.jpeg
Юліан Матвійчук біля Кадетського корпусу в Полтаві. Фото: ГО «Save Poltava»

Юліан Матвійчук домігся безкоштовного проїзду для учасників бойових дій, пенсіонерів і чорнобильців та безоплатного харчування дітей та учнів пільгових категорій комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Саме за його ініціативи в обласному центрі створили перший меморіальний комплекс жертв Голодомору.

poltavska-khvilia_xcwi/QyRCFtEIg.jpeg
Фото зі сторінки Юліана Матвійчука

Юліан Матвійчук постійно допомагав полтавському обласному клінічному госпіталю для інвалідів війни, підтримував створення центру реабілітації учасників АТО в Полтаві. Чоловік співпрацював з організаціями, які займаються доступом людей з інвалідністю до державних і комунальних установ, власноруч разом із небайдужими містянами малював у Полтаві паркувальні місця для людей з інвалідністю.

Матвійчук двічі ставав депутатом Полтавської міської ради, очолював місцевий осередок Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

poltavska-khvilia_xcwi/UkQvcpPSg.jpeg
Юліан Матвійчук під час сесії Полтавської міськради 22 грудня 2022 року

На початку повномасштабного вторгнення Юліан став до лав ЗСУ. Він мав звання молодшого сержанта, воював у складі 116-ї бригади ТрО. 16 травня 2023 року прийшла перша звістка про тяжке поранення чоловіка. Його прооперували в лікарні Дніпра. Лікарі кілька днів боролися за його життя. 20 травня 2023 року Юліан помер.

poltavska-khvilia_xcwi/j53t5pPIR.jpeg
Фото зі сторінки Юліана Матвійчука

23 травня воїна провели в останню путь біля Свято-Успенського собору.

У червні президент посмертно нагородив Юліана Матвійчука орденом «За мужність». У жовтні в Холодному Яру відкрили пам'ятник на честь Юліана Матвійчука, а в грудні вулицю Пушкіна в Полтаві перейменували на честь Юліана.

Воїна посмертно нагородили званням почесного громадянина Полтавської громади.

poltavska-khvilia_xcwi/GUObppPIR.jpeg
Пам'ятник Юліану Матвійчуку в Холодному Яру

Також у Полтаві хочуть встановити пам'ятник Юліану Матвійчуку і Дмитру Коряку. Матері воїнів планують встановити загальний памʼятник захисникам на перетині вулиць, названих на честь полеглих бійців.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар