У Полтаві планують встановити пам'ятник загиблим воїнам Юліану Матвійчуку і Дмитру Коряку

Побратими і матері загиблих Дмитра Коряка та Юліана Матвійчука планують встановити загальний памʼятник воїнам на перетині вулиць, названих на честь полеглих бійців.

poltavska-khvilia_xcwi/n35B32LIg.jpeg

Скульптура матиме назву «Зустріч двох друзів». Попередній розмір наближений до зросту Дмитра та Юліана. Побратими пропонують виготовити її з використаних гільз та снарядів.

Дмитро та Юліан – полтавці. Вони зустрілися на полтавському Майдані й разом з активістами брали участь у протестах Полтави та Києва. Після нападу росії на Україну у 2014 році, разом пішли добровольцями в полк «Азов».

Дмитро загинув у 2015 році у боях за село Широкине. А у 2023 році поблизу Мар'їнки загинув Юліан.

poltavska-khvilia_xcwi/VEWv_hLSg.jpeg
Юліан Матвійчук та Дмитро Коряк

Назву вулиця імені Дмитра Коряка отримала у 2016 році, а вулицю на честь Юліана Матвійчука перейменували в грудні минулого року.

«Зараз ми – побратими та родини – маємо ідею, світлини та деякі кошти. Якщо ви знаєте художника та скульптора, які могли б взятися за проєкт, напишіть нам у фейсбуці. А ще зовсім скоро назбираємо гільзи з яких і створять памʼятник. Він буде латунним з пом'якшувальним елементом», написали матері у спільному дописі.
«Наголосимо, що на памʼятник не потрібні бюджетні кошти. Побратими наших синів вирішили, що це вдасться зробити за кошти прихильників подвигів Дмитра та Юліана», — додали жінки.

Наразі пам'ятник планують встановити неподалік Майдану Незалежності, де відбувалась Революція гідності у Полтаві.

Нагадаємо, у Полтаві встановили інформаційні таблички на історичних будівлях.

Марія Дрофич

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар