«Усе збирається копієчка до копієчки» — як волонтерка «Руда» допомагає українським бійцям

Вікторія Мірошніченко координує один з найбільших волонтерських центрів Полтави. Спершу допомога надходить з усього світу до логістичного центру у Львові. Потім її перевозять до Полтави, а звідси направляють на «гарячі» напрямки.

Мірошніченко допомагає армії з 2014 року. Спершу поїхала на Донбас як волонтер, а потім вступила до лав батальйону «Луганськ-1».

«Залишилася служити у батальйоні на Луганщині. Це була більш не закрита ділянка фронту, адже Кримське, Станиця Луганська, Щастя були не дуже популярними серед волонтерів, тому що важко було доїхати», — розповідає волонтерка.

Відслуживши у батальйоні Вікторія з позивним «Руда» почала волонтерити. Волонтерський хаб має логістичний центр у Львові. Туди надходить допомога з усього світу, яку перенаправляють до Полтави.

«Все, що я збираю по всьому світу, закуповую, все що присилають друзі, приходить через кордони до Львова. Там в мене команда, яка все пакує в палети. Потім забираємо сюди до Полтави і вже тут розвозимо. Дуже зручно, що тут все поруч. Всі хлопці проїжджають через нас», — розповідає волонтерка.
poltavska-khvilia_xcwi/l9wOcv6nR.jpeg
Вікторія Мірошніченко на складі волонтерського центру

Допомагають «Рудій» хлопці, які працюють на волонтерських засадах. Дехто з них покинув роботу, аби допомагати армії.

«Це мої класні хлопці, які з початку бойових дій подали заяву на відпустку власним коштом. Я не могла знайти того, хто зміг би безплатно працювати на складах», — каже «Руда».
poltavska-khvilia_xcwi/rRld5De7R.jpeg
Волонтерська команда «Рудої»

Нині команда допомагає військовим на Харківському, Запорізькому, Донецькому, Луганському і Миколаївському напрямках. Бійців забезпечують дронами, автомобілями, військовою оптикою тощо. Усе закуповують за «донати» небайдужних людей.

«Оптику та тепловізори я закуповую різної дальності, різної потужності. Спеціальні прилади купуються під конкретну бригаду, підрозділ, фахівця. Бувало, що шукали дрони по мінімальній вартості, бо це були "камікадзе"», — розповідає Мірошніченко.
poltavska-khvilia_xcwi/CG_O5ve7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/GK_d5D6ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/uG_Ocve7g.jpeg

Іноді «Рудій» доводиться закуповувати військову амуніцію у борг. Наприклад, протягом тижня волонтерам вдалося зібрати близько 70 тис. грн, але витратили майже 800 тис. грн.

Дуже будь-яка допомога. Немає такого, щоб до мене хтось прийшов і сказав "На тобі 5 тис. доларів і купи машину, або дрон". Ні. Це все збирається саме копієчка до копієчки. Коли ти в руках тримаєш те, що врятує не одного бійця, а цілий підрозділ, а цей підрозділ врятує країну, то воно того варте.

Допомогти волонтерам можна перерахувавши кошти за реквізитами: 5168 7422 3127 9419 (Мірошніченко В. М.)

Нагадаємо, що полтавські волонтери збирають кошти на метеостанцію для військових.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар