З Києва до Вовнянки: жінка на Полтавщині за допомогою грантів розвиває власний бізнес у рідному селі
У Вовнянці на Полтавщині перепелина екоферма «Перепілочка» працює вже майже рік, активно розвивається та налічує близько 3 000 голів. Завдяки грантовій підтримці її власниця Маргарита Козаченко не лише змогла розширити свій бізнес, а й дала селу нове дихання. Останній виграний грант — у конкурсі бізнес-ідей «Роби своє» від Благодійного фонду «МХП-Громаді». Як невеличка ферма підтримує громаду та що надихає її власницю рухатися вперед і мотивувати інших жінок — дивіться в нашому відеорепортажі.
На Полтавщині понад рік працює екоферма «Перепілочка». Її власниця — Маргарита Козаченко свого часу виїхала до Києва, де відкрила власний салон краси і працює у б’юті-індустрії. Проте на початку війни цінності змінилися і душа забажала повернутися на батьківщину. Реалізувати свій проєкт жінка змогла завдяки власним заощадженим коштам та участі у грантових проєктах.
За допомогою гранту від «МХП-Громаді» пані Маргарита придбала необхідне обладнання.
«Це гранулятори, це млини, це переробні машини, які допомагають мені в утриманні, в розширені своєї продукції, щоб більшість людей могли її скуштувати», — говорить пані Маргарита, власниця ферми.
Екоферма виготовляє різну продукцію: м’ясо перепелів, майонез, паштет, копчені та мариновані яйця та багато іншого.
Екоферма Маргарити здобула нагороду «Найкраща бізнес-ідея». Її вручили представники Благодійного фонду «МХП-Громаді».
«Сьогоднішній проєкт є особливим, тому що наша переможниця конкурсу – пані Маргарита обирає життя не у великому місті з великими можливостями, а саме повертається з великого міста в маленьке селище на Полтавщині й тут влаштовує власний бізнес, як от перепелина ферма», — говорить Юлія Король, керівник групи соціального розвитку «Північ» БФ «МХП-Громаді».
Вона також зазначає, що завдяки таким грантовим проєктам є можливість не лише відкрити бізнес, а й підіймати економіку свого села чи містечка:
«Це не просто бізнес, це місце, де Маргарита об’єднує людей, надаючи нові робочі місця, в межах своєї екоферми вона навчає людей працювати. До того ж це відсоток податків, сплачених в громаду, як підтримка економіки й розвитку громади».
Маргарита Козаченко радить людям у селі не боятися розвиватися та брати участь у різних проєктах, щоб реалізувати свої ідеї.