Депутат Євген Дикань спробував скасувати арешт на своє авто
19 жовтня у Полтаві о 16:30 розпочалося чергове судове засідання у справі депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя, підозрюваного у хабарництві. Депутат намагався зняти арешт на його автівку, а прокурор і слідчий - не допустити цього.
Засідання відбулося у Октябрському суді міста Полтава. Слідчий суддя — Марина Материнко.
Як відомо, Материнко Марина Олександрівна у 2020 році була притягнута до дисциплінарної відповідальності. Щодо неї застосували дисциплінарне стягнення у виді суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців. За нашими джерелами, дисциплінарну відповідальність суддя отримала під час ведення справи стосовно МАФів, які належали дружині Диканя.
За словами прокурора Юрія Осюка, адвокат Євгена Диканя подав клопотання до суду щодо скасування арешту на рухоме майно підозрюваного. Проте, як зауважили слідчий та прокурор,
«У зв'язку з тим, що воно (скасування - ред.) дасть можливість підозрюваному розпоряджатися, користуватися та відчужувати, вказане майно може бути передане третім особам, знищене чи відчужене третім особам, які не мають відношення ні до родинних зв'язків підозрюваного, ні до його близьких родичів. Також хотілося зазначити, що клопотання, яке подавалося до суду про арешт майна, є обов'язком прокурора та слідчого згідно ККУ (накладення арешту на майно особи, яка підозрюється у вчиненні корупційного правопорушення) та санкції, яка передбачає арешт майна. Враховуючи вище викладене, ми вважаємо дане клопотання (від адвоката підозрюваного - ред) лише в інтересах Диканя і задоволенню не підлягає», — повідомив прокурор.
Опісля заслуханого, суддя попрямувала у дорадчу кімнату. Через декілька хвилин вона повернулася і оголосила про перерву у розгляді до 21 жовтня, наступне засідання призначили на 16:30.
Нагадаємо, що голову міської фракції «За майбутнє» Євгена Диканя 2 вересня затримали правоохоронці. Того ж дня обшукали міську раду. Причина затримання - хабарництво. Він та головний архітектор Полтави Микола Шевельов начебто вимагали та отримали від полтавця хабаря 5 тис. доларів за отримання паспорта фасаду об’єкта нерухомості будівлі в історичному центрі міста.
Правоохоронці розслідують цю справу за частиною третьою статті «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». За це передбачено від п’яти до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.